21. července 2018 • 21:30

Útočník Poznar při obnovené premiéře pomohl Zlínu k obratu

Autor:
Vydařenou premiéru po svém návratu do Zlína zažil útočník Tomáš Poznar. Teprve v úterý se definitivně zapojil do tréninku a dořešilo se jeho hostování do konce sezony z Plzně, kde měsíc trénoval pouze s juniorkou. Proto jej také trenér Michal Bílek nezařadil hned do základní sestavy. Na hřiště přišel na konci prvního poločasu, kdy vystřídal zraněného kapitána Lukáše Železníka, a pomohl k vítězství 3:2.


"Nepočítal jsem, že půjdu do hry tak brzy. Pro mě to byla krásná premiéra, díky klukům za ni. Myslím si, že se zápas musel ve druhém poločase divákům líbit. Zdobily jej hodně dobré individuální výkony, což se nám podařilo korunovat třemi góly," řekl novinářům Poznar. "Přitom to s námi dlouho vypadalo špatně. Ale rychlý obrat s vítěznou brankou v nastavení pro nás znamená velké vítězství," dodal.

Radost mu kalilo zranění spoluhráče Železníka. "Ptal jsem se jej po zápase, jak na tom je. Nevypadá to moc dobře. Sám zatím neví, čeká na vyšetření. Doufám, že se dá brzy dohromady. Jeho absence by znamenala velkou ztrátu," uvedl devětadvacetiletý útočník.

Za nečekaným výsledkovým obratem vidí kvalitní výkon podložený neutuchající bojovností. "Možná na nás trochu zapůsobil i trenér Bílek, který nám v přípravě před zápasem řekl, že můžeme vést, a potom nesmíme nic podcenit. A druhá alternativa byla, že můžeme prohrávat a musíme si věřit, což se stalo. My si věřili a to bylo důležité," upozornil Poznar.

Nechce nic zakřiknout, protože ví, že má Zlín za sebou teprve první kolo. "Pro nás zápas dopadl výborně. Psychika se může projevit v dalších zápasech. Můžeme si věřit daleko více. Sílu a potenciál mužstvo má," uvedl Poznar, který přiznal, že se při příchodu do Zlína obával, jaký najde tým.

"V novinách se psalo, že je tady spousta cizinců a nefunguje to. Poznal jsem, že to tak není. Je to sympatické mužstvo. Hodně mně pomohli i diváci, kteří mi dodali povzbuzováním správný adrenalin. Hlavně jsem rád, že máme tři body ze zápasu, který byl na začátek ligy hodně těžký," řekl Poznar.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze