22. července 2018 • 09:00

Dočkal přihrál na gól, ale Ibrahimovic zařídil výhru Galaxy

0
Český fotbalista Bořek Dočkal přihrál na vedoucí gól Philadelphie, která v sobotním utkání MLS v dešti podlehla Los Angeles Galaxy 1:3. Obrat ve druhém poločase zařídila švédská hvězda Zlatan Ibrahimovic. Bývalý útočník Manchesteru United či Barcelony výbornou přihrávkou mezi obránce nejprve vyzval ke skórování Olu Kamaru a v 63. minutě střelou k tyči dal vítěznou branku. V závěru ještě zpečetil výhru kalifornského týmu Michael Ciani.

Ibrahimovic dal od březnového příchodu do Los Angeles 12 gólů v 15 zápasech. Jeho tým si drží neporazitelnost už sedm utkání, v tabulce Západní konference je čtvrtý.

Dočkal zaznamenal sedmou asistenci v sezoně a je klubovým lídrem, stejně jako v počtu gólů, který nastřílel pět. Tentokrát se po jeho přihrávce trefil v 29. minutě C.J. Sapong, který v kleče usměrnil míč tak, že gólman nestihl zareagovat. Philadelphia je ve Východní konferenci sedmá, na postup do play off ztrácí čtyři body.