Jachtařce Kozelské Fenclové těsně unikl z MS postup na OH | iSport.cz
10. srpna 2018 • 15:00

Jachtařce Kozelské Fenclové těsně unikl z MS postup na OH

Autor:
Čeští jachtaři na mistrovství světa v dánském Aarhusu nezískali účastnické místo na olympijských hrách v Tokiu. Šampionát je první kvalifikací pro hry v roce 2020 a nejblíže ke splnění kvóty měla Veronika Kozelská Fenclová, která se v třídě Laser Radial letos vrátila na vodu po mateřské. Skončila třicátá a v redukovaném pořadí jen dvě místa za postupem mezi osmnáct národů.


Dvojnásobná olympionička Kozelská Fenclová jezdí od jara a před mistrovstvím světa odjela dva mezinárodní závody a mistrovství republiky. "Být třicátá ze 119 lodí není špatné," hodnotila devátá z her v Londýně na sociálních sítích.

V poslední rozjížďce na šampionátu útočila na olympijskou kvótu. "Následovala série chyb a 720ka před cílem po lehkém doteku se závětrnou lodí," uvedla, proč se mezi osmnáctku o dvě místa nevešla. Dalších deset olympijských míst se bude rozdělovat příští rok na mistrovství světa v Japonsku. "Lehké to nebude," uvedla.

Šance na postup si dělal i Ondřej Teplý v třídě Finn. Začal dobře, dlouho se držel na dohled desítky, jednou skončil v rozjížďce i druhý, ale mezi osmičku národů v redukovaném pořadí se nedostal. Na MS skončil na 26. místě. Další čtyři místa budou k dispozici na MS příští rok a Evropa má k dispozici ještě jedno místo.

Další české posádky měly nebo mají, jelikož některé třídy ještě nejsou u konce, k vybojování účastnického místo pro hry v Tokiu daleko.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4
Klasická verze
Mobilní verze