18. srpna 2018 • 20:16

Hlasy po utkání fotbalové ligy Liberec - Bohemians 1905

0
Hlasy po utkání 5. kola první fotbalové ligy Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 (1:1):

Zsolt Hornyák (trenér Liberce): "Z mého pohledu to byly dva různé poločasy. První poločas byl z naší strany velmi slabý a poprvé se mi stalo, že jsem nevěděl, koho mám vystřídat, neboť tam bylo pět šest podprůměrných výkonů. To pro mě bylo nepříjemné překvapení. Věděli jsme, že Bohemka hraje organizovaný fotbal, a velmi těžko jsme se dostávali přes jejich obranu. Opustili jsme od naší kombinační hry, začali jsme nakopávat a přizpůsobili se hře Bohemky. Navíc jsme prohrávali osobní souboje. První poločas jsme zaslouženě prohráli a v kabině padla tvrdší slova. Byl jsem hodně nespokojený. Na druhou stranu mě potěšilo, že jsme se dokázali vrátit do hry. Při troše štěstí jsme mohli i zápas vyhrát. Nakonec musíme být s nerozhodným výsledek spokojeni, protože jsme nehráli až tak dobře."

Martin Hašek st. (trenér Bohemians): "Jeli jsme sem s vědomím, že Bohemka tu v samostatné lize ještě nevyhrála. Měli jsme před sebou krásnou výzvu, abychom to zlomili. Byli jsme k tomu blízko, ale nedopadlo to. Soupeře jsme v prvním poločase dokázali dobře odbránit, naopak jsme získávali míče a chodili do rychlých brejků. Ale řekl bych, že v první půli jsme s nimi až katastrofálně naložili. Při lepší kvalitě jsme mohli zápas rozhodnout už v prvním poločase. Přesto jsme šli do vedení 1:0, ale pak jsme zase dostali gól. Stačilo to zahrát standardně ligově, ne druholigově nebo ještě hůř. Po inkasovaném gólu se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu. Cítili jsme, že Liberec je vzadu zranitelný a do několika šancí jsme se dostali. Pak se mi zdálo, že rozhodčí ukázal na penaltu, já se raduji a najednou ukazuje, že není. Pak jsme dali gól a byl odpískán ofsajd. Já to ještě neviděl, ale chodí mi smsky, že pravděpodobně nebyl. Byli jsme vítězství opravdu blízko, ale zase když soupeř za stavu 1:1 nastřelil tyč, mohli jsme i prohrát. Vezeme plusový bod, takže mírná spokojenost."