Byl to dobrý závod, jen nám chyběl závěr, litovala Antošová | iSport.cz
14. září 2018 • 14:38

Byl to dobrý závod, jen nám chyběl závěr, litovala Antošová

Autor:
Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou odjely v semifinále mistrovství světa v Plovdivu nejlepší letošní jízdu, přesto do finále postoupit nedokázaly. Mistryně Evropy z loňského roku byly v polovině trati první, na metě 1500 metrů druhé, ale v závěru postupovou pozici neudržely.


"Doufala jsem, že to klapne, rozjely jsme to fakt dobře. Bylo to strašně srovnané a ještě víc se to srovnalo v cíli. Pro nás to ale nemělo dobrý konec," litovala Fleissnerová. I přesto, že nepostoupily, měla z výkonu dobrý pocit. "Daly jsme do toho, co to šlo, a myslím, že to byl jeden z našich nejlepších závodů. Sezona nebyla podle našich představ, ale tento závod byl parádní," uvedla Fleissnerová.

Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše měly stanovenu jednoduchou taktiku - začít naplno hned od startu. "Ono to už ani jinak nejde. Ne napálit, ale rozjet to rychle. Jakmile bychom to jely zezadu, tak by se nám jelo ještě hůř," řekla Fleissnerová. Až do cíle přitom Češky věřily, že by postup mohl vyjít. "Britky v rozjížďce vypálily a opanovaly závod. Teď jely s jinou taktikou, tak jsem doufala, že by mohly trochu zacouvat. Nedopadlo to," konstatovala Fleissnerová.

Problémem bylo, že v závěrečné části už nedokázaly zrychlit. "To nám chybělo asi nejvíc. To byla dnes jediná naše slabina. Na konci jsme neměly tolik sil jako soupeřky. Kdybychom to v posledních pár záběrech rozbalily jako soupeřky, asi by to vyšlo," řekla Antošová, která měla v úvodu sezony po nehodě na kole zdravotní problémy. "To už ale nemá vliv, je to daleko," podotkla.

Antošová s Fleissnerovou tak i nadále čekají na premiérovou účast ve finále A na mistrovství světa či olympijských hrách. I když tentokrát byly blízko. "Samozřejmě, že nás to mrzí, ale částečně je to i motivující. Víme, že k tomu není daleko. Nějaké rezervy ještě máme. Když na tom zapracujeme, tak to příští rok snad už klapne," věřila Antošová. "Příští rok je olympijská kvalifikace, a pokud by se nám podařilo áčko, tak by byla olympiáda jistá. Je to takový záchytný bod," doplnila Fleissnerová.

K úspěchu by jim měl pomoct i návrat k dřívější přípravě. "Chtěly bychom ji mít více podle našich představ. Ne tak jako celý tým," uvedla Fleissnerová. Ženský dvojskif se tak bude chtít oddělit od plánů reprezentačního šéftrenéra Simona Coxe. "Letos jsme třeba nebyly na vysokohorské přípravě a to nám trošku chybí. Příští rok ji zařadíme," řekla.

S odstupem času navíc nepovažují za šťastné rozhodnutí startovat na mistrovství Evropy na začátku srpna. "Sezona byla celá narychlo. Na nic nebyl čas, bylo to uspěchané," uvedla Antošová.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud