Neuville vede v Turecku před Ogierem o tři desetiny sekundy | iSport.cz
14. září 2018 • 17:14

Neuville vede v Turecku před Ogierem o tři desetiny sekundy

Autor:
Hlavní adepti na zisk titulu mistra světa v automobilových soutěžích Thierry Neuville a Sébastien Ogier svádějí v Turecké rallye mimořádně vyrovnaný souboj. Po první etapě a téměř 150 ujetých kilometrech vede belgický lídr šampionátu Neuville před francouzským mistrem světa Ogierem o pouhé tři desetiny sekundy.


Ve hře o vítězství je po sedmi rychlostních zkouškách na šotolinových tratích také Neuvilleův kolega z týmu Hyundai Andreas Mikkelsen. Nor až do dnešní předposlední erzety vedl a přenocuje na třetím místě s odstupem pouhých 2,6 sekundy na lídra.

Vicemistr světa z posledních dvou sezon Neuville má po devíti z třinácti rallye náskok před Ogierem 23 bodů.

Jan Kopecký je po prvním dnu jedenáctý a vede pořadí WRC2. Rychlejší je ve vozech této specifikace jen norský veterán Henning Solberg, ten ale jede mimo pořadí.

Tovární jezdec Škody Kopecký se musel na kamenitých cestách vyrovnat v páté erzetě s kuriózními dvěma proraženými pneumatikami najednou. Ještě hůř ale dopadl jeho hlavní rival a zároveň týmový kolega Pontus Tidemand ze Švédska, který měl defekty rovnou tři a kvůli poškozenému tlumiči do cíle etapy ani nedojel.

Do Turecka se světová rallye vrátila po osmi letech a poprvé se jede na tratích v okolí letoviska Marmaris. Soutěž pokračuje dalšími deseti rychlostními zkouškami do neděle.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud