Pro golfistu Spilkovou končí Evian Championship po dvou kolech | iSport.cz
14. září 2018 • 18:59

Pro golfistu Spilkovou končí Evian Championship po dvou kolech

Autor:
Golfistka Klára Spilková stejně jako loni neprošla na závěrečném majoru sezony Evian Championship cutem. Po dvou kolech měla ve Francii na kontě pět ran nad par a obsadí dělené 84. místo.


V čele je kvarteto golfistek. Skóre -8 mají Američanky Mo Martinová a Amy Olsonová, Korejka Mi Hjang I a Maria Torresová z Portorika.

Třiadvacetiletá Spilková měla po prvním dnu dvě rány nad par a druhé kolo šla po třech birdie a stejném počtu bogey v paru až do šestnácté jamky. Součet +2 by ještě na finálová kola stačil. "Byla jsem pořád pozitivní a věřila jsem, že cut zvládnu," uvedla v tiskové zprávě členka české reprezentace a globálního týmu KPMG.

Závěr ale pokazila. Na čtyřparové sedmnáctce zapsala dvě rány nad par. "Po dobrém drajvu jsem trefila strom a další rána byla krtek, protože fairway byla mokrá," konstatovala. Na závěrečné osmnácté jamce přidala bogey. "Drajv šel vlevo vedle fairwaye do roughu. Bohužel jsem nemohla hrát druhou ránu na green. Na obou jamkách jsem minula dvouapůlmetrový pat a bohužel jsem nepostoupila," řekla.

Přesto zůstala Spilková pozitivně naladěna. "Hrála jsem dobrý golf a věřím, že se to na dalším turnaji zase v dobré obrátí," dodala.

Spilková si letos zahrála čtyři z pěti ženských majorů (muži mají čtyři). Na British Open vylepšila 50. příčkou své maximum na největších akcích sezony. Na US Open a PGA Championship se do finálových kol nedostala. Major ANA Inspiration v dubnu Spilková ještě nehrála.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud