14. září 2018 • 21:25

Hokejisté Olomouce porazili nováčka Karlovy Vary 4:1

Hokejisté Olomouce vstoupili do nového ročníku extraligy výhrou nad nováčkem Karlovými Vary 4:1. Dvěma góly zařídil úspěch Hanáků útočník Zbyněk Irgl, který v 25. minutě vstřelil i vítěznou branku.

"Jsou to pro nás velice důležité tři body. Na našich holích bylo až příliš nervozity. Báli jsme se hrát, nebyl to úplně optimální výkon. První třetina z naší strany byla ustrašená, ještě horší byl vstup do třetiny druhé, kdy jsme inkasovali branku na 1:1," řekl trenér Olomouce Zdeněk Moták.

"Důležité bylo, že jsme se dokázali otřepat a šli jsme do vedení 2:1. Ve třetí třetině jsme za stavu 3:1 už dostali křídla. Ale myslím si, že si dneska chlapci vítězství vydřeli a zasloužili," dodal Moták.

Do první velké šance se dostal v sedmé minutě hostující Flek, ale samostatný únik neproměnil. V polovině úvodního dějství domácí Švrček orazítkoval tyč. V 11. minutě po nahrávkách Ondruška a Koloucha otevřel skóre Irgl.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, když ve 22. minutě vyrovnal Beránek. Nerozhodný stav vydržel pouze tři minuty. Na 2:1 zvýšil opět Irgl, který po samostatné akci znovu překonal Novotného. Ve 28. minutě osamocený Tomeček tečoval puk jen mimo branku. Střely hostů se domácím dařilo blokovat.

V úvodu třetí třetiny byly aktivněji Karlovy Vary, ale Kohoutovu střelu ve 45. minutě v přesilovce Konrád chytil. O pár minut později se v šanci objevil domácí Kolouch, který ale vystřelil vedle. Neuspěl ani Vyrůbalík.

Pojistky vedení se Olomouc dočkala v 51. minutě, kdy proměnil Ondruškovu přihrávku Kolouch. Hned za 68 vteřin dovršil výsledek Knotek. Minutu před koncem mohl skóre ještě upravit karlovarský Kverka, ale neuspěl.

"Věděli jsem, že nás čeká velmi nepříjemný a houževnatý soupeř. Odehráli jsme naše úvodní extraligové utkání ve velmi dobrém tempu a předvedli jsme minimálně po takových padesát minut velmi dobrý výkon. Škoda, že jsme těmi výkony nedokázali dosáhnout na nějaké body," uvedl asistent trenéra Karlových Varů Tomáš Mariška.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)