Golfista Fisher zahrál na European Tour jako první kolo na 59 ran | iSport.cz
21. září 2018 • 15:09

Golfista Fisher zahrál na European Tour jako první kolo na 59 ran

Autor: ČTK
Anglický golfista Oliver Fisher zahrál jako první v historii na okruhu European Tour kolo na 59 ran. Na turnaji Portugal Masters si dnes na hřišti s parem 71 připsal jednou eagle a desetkrát birdie. Třicetiletý hráč, kterému patří ve světovém žebříčku 287. místo, mohl rekordní výkon ještě vylepšit, jeden pat ze zhruba osmi metrů ale skončil těsně mimo jamku.


"Paráda. Začal jsem třemi birdie a pak to jelo. Úžasný den. Bavil jsem se a snažil si to užívat," uvedl Fisher, který zažil největší chvíli slávy od roku 2011, kdy vyhrál Czech Open v Čeladné a získal dosud jediný titul na elitním evropském okruhu. V polovině soutěže ve Vilamouře se dělí o vedení s krajanem Eddiem Pepperellem a Australanem Lucasem Herbertem.

Hranici 60 ran prolomil Fisher jako první v šestačtyřicetileté historii European Tour. Na evropském okruhu dosud statistiky zaznamenaly 19 kol na 60 ran, na americké PGA Tour už registrují deset výkonů pod 60 úderů. Rekordmanem je Jim Furyk, který v roce 2016 na Travelers Championship zapsal 58 ran.

 
Články odjinud


Články odjinud