22. září 2018 • 18:56

Mertl prvním gólem v sezoně KHL neodvrátil porážku Kunlunu

0
Nejlepší střelec minulého ročníku extraligy Tomáš Mertl dnes poprvé v dresu Kunlunu skóroval v sezoně Kontinentální hokejové ligy. Bývalý plzeňský útočník nastoupil po zranění ke čtvrtému duelu a premiérovou brankou neodvrátil porážku čínského týmu 2:4 na ledě Omsku.

Radovat se mohl bývalý brankář Avangardu Dominik Furch, jenž vychytal vítězství Čerepovce 2:1 nad Viťazem. Také díky 32 zákrokům českého gólmana ukončil Severstal po třech zápasech sérii porážek.

Ani při třetím startu za Astanu neodchytal celý zápas Dominik Hrachovina. Český gólman v utkání v Ufě přepustil ve 22. minutě po třetím gólu ve své síti místo v brance Sergeji Kudrjavcevovi. Ten inkasoval ještě čtyřikrát a Barys utrpěl debakl 3:7.

Hrachovina naskočil po zranění do sezony teprve v neděli a při debutu dochytal jako střídající hráč zápas proti Kazani. Úterní duel proti Omsku, který začal v základní sestavě, pro něj skončil po třetí inkasované brance už v první třetině.