22. září 2018 • 22:07

Hlasy po utkání fotbalové ligy Sparta - Liberec

0
Hlasy po utkání 9. kola první fotbalové ligy Sparta Praha - Slovan Liberec (4:1):

Zdeněk Ščasný (trenér Sparty): "První půle byla výborná, ta snesla nejpřísnější měřítka. Trošku to možná vizuálně kazí druhá půle, kdy jsme to kontrolovali, ale celkem logicky, protože jsme se nikam nechtěli hnát. Přesto jsme si šance vytvořili. Rozestavení 3-5-2 jsme měli v hlavě už od začátku týdne, přiznám se, že jsme to i zkoušeli v tréninku. To jsme netušili, že i Liberec změní systém. Chtěli jsme zachovat to, abychom měli dva útočníky, a eliminovat jejich převahu ve středu hřiště. Ještě se dohrávají zápasy tohoto kola, v kabině to padlo, že máme šanci jít na první místo. Nebylo to ode mě ta motivace, Šural a ještě někdo to zmínili. Ale spíš než první místo je důležité, že jsme bodovali naplno. Že jsme potvrdili vítězství z Baníku, které bylo nesmírně cenné."

Zsolt Hornyák (trenér Liberce): "V prvním poločase jsme inkasovali po našich zbytečných taktických chybách dost brzo góly. Prohrávali jsme rychle 0:3 a s mužstvem jako Sparta se pak hraje těžko. Počítali jsme s tím, že vydržíme déle stav 0:0 a budeme těžit z brejků. Taktický záměr se nám moc nepodařil. Hlavně zezadu jsme dělali základní chyby v rozehrávce, hlavně Kačaraba. Také jsem více čekal od Aaronse. Mrzí mě zbytečné vyloučení Vukliševiče, mužstvo se ale nevzdalo a ukázalo charakter. Je mi líto, že jsme inkasovali ještě čtvrtý gól. Výsledek je pro nás krutý, ale po těch hrubých chybách nás Sparta logicky potrestala. To rozestavení bylo trochu i vynucené. Myslím, že záměr 3-4-3 nebyl špatný, protože jsme věděli, že Sparta hraje 4-4-2, chtěli jsme je trochu překvapit. Ale nesmíme si dovolit takové chyby, tohle není divize. Není možné, že ligový hráč pětkrát za sebou nahraje soupeři. Hlavně ti legionáři musí přidat, musí být kvalitnější než domácí hráči."