23. září 2018 • 22:06

Nash dojela třetí na úvod SP v cyklokrosu ve Spojených státech

Kateřina Nash dojela třetí v úvodním závodu Světového poháru v cyklokrosu ve Waterloo ve Spojených státech. Jednačtyřicetiletá česká cyklistka, jež v USA dlouhodobě žije, zahájila seriál v zámoří umístěním na stupních vítězů čtvrtým rokem po sobě. Michael Boroš v mužském závodu uzavřel elitní desítku.

Bývalá běžkyně na lyžích Nash, která se věnuje vedle cyklokrosu i cross country na horských kolech, září na Světových pohárech v zámoří pravidelně. V roce 2015 ovládla premiéru SP v Las Vegas, rok nato tam byla druhá a loni zvítězila v úvodním závodu v Iowa City. Tam se letos koná druhý díl seriálu příští víkend.

Pro vítězství si dnes dojela sedminásobná mistryně světa Marianne Vosová z Nizozemska s náskokem čtyř sekund před Američankou Ellen Nobleovou. Nash byla třetí s odstupem 27 sekund.

Závod mužů proměnili ve svůj malý šampionát Belgičané, kteří obsadili prvních pět míst. Poprvé v kariéře vyhrál mistr Evropy z roku 2016 Toon Aerts, jenž za sebou nechal o 34 sekund trojnásobného světového šampiona Wouta van Aerta. Třetí byl s odstupem 51 sekund Laurens Sweeck, Boroš ztratil 1:44 minuty. Vedle něj v elitní desítce narušil belgickou hegemonii jen šestý Corne Van Kessel z Nizozemska.

Mistr republiky Boroš a veteránka Nash byli ve Waterloo jedinými Čechy na startu. Kromě početnější české výpravy vynechává dvoudílný zámořský úvod SP například také nizozemský obhájce celkového vítězství Mathieu Van der Poel.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)