Štafetový mítink Wolrd Relays se stěhuje z Baham do Japonska | iSport.cz
12. října 2018 • 12:42

Štafetový mítink Wolrd Relays se stěhuje z Baham do Japonska

Autor: ČTK
Štafetový mítink World Relays, jehož úvodní tři ročníky se konaly na Bahamách, se příští rok uskuteční v japonské Jokohamě. Informovala o tom mezinárodní atletická federace IAAF. Národní kvarteta budou 11. a 12. května mimo jiné usilovat o postup na mistrovství světa v Dauhá. Do štafetových závodů se kvalifikuje deset nejlepších ze štafetového mítinku World Relays, v nově zařazené smíšené štafetě na 4x400 metrů to bude dvanáct týmů.


Podnik určený výhradně štafetám je nejmladší soutěží pod hlavičkou IAAF. V letech 2014, 2015 a 2017 ho hostila bahamská metropole Nassau. Měla ho pořádat i příští rok, ale tamní vláda tentokrát odmítla poskytnout finanční garance, takže se hledal nový pořadatel. Zájem vyjádřilo několik národních federací, z nichž rada IAAF vybrala Japonsko.

Mimo jiné kvůli tomu, že se v této zemi uskuteční v roce 2020 olympijské hry. "Bude to pro naše atlety skvělá příležitost nasbírat zkušenosti s kulturou a podmínkami hostitelské země něco málo přes rok před olympijskými hrami 2020 v Tokiu. Jokohama je už dlouho považovaná za bránu do Japonska, protože se zde v roce 1859 otevřel první přístav pro mezinárodní obchod. A teď znovu přivítá svět," uvedl v tiskové zprávě prezident IAAF Sebastian Coe. Je přesvědčen, že Jokohama bude navzdory pouhým sedmi měsícům na organizaci příští rok v květnu připravena.

Posledního ročníku World Relays na Bahamách se zúčastnila i česká čtvrtkařská štafeta, která bez Pavla Masláka skončila dvanáctá.

 
Články odjinud


Články odjinud