Soud odmítl začít proces s funkcionáři v kauze přidělení MS 2006 | iSport.cz
15. října 2018 • 12:58

Soud odmítl začít proces s funkcionáři v kauze přidělení MS 2006

Autor:
Okresní soud ve Frankfurtu nad Mohanem odmítl zahájit proces proti třem bývalým elitním funkcionářům Německého fotbalového svazu v kauze možného uplácení při přidělení pořadatelství mistrovství světa v roce 2006 Německu. Podle soudu jsou podezření nedostatečná a důkazy nepřesvědčivé. Prokurátor má nyní týdenní lhůtu na to, aby případně podal stížnost ke krajskému soudu.


Rozhodnutí okresního soudu se vztahuje na bývalé předsedy německého svazu Wolfganga Niersbacha a Thea Zwanzigera a někdejšího generálního sekretáře Horsta R. Schmidta. Stíhán prozatím nebude bývalý generální sekretář FIFA Švýcar Urs Linsi.

V aféře okolo světového šampionátu v roce 2006 jde o podezření na existenci tajného fondu se sumou 6,7 milionu eur, díky níž si údajně Německo koupilo klíčové čtyři hlasy při volbě pořadatele závěrečného turnaje a těsně porazilo Jihoafrickou republiku 12:11.

Obžaloba viní Niersbacha, Zwanzigera a Schmidta z daňových úniků. Zatímco na "fotbalové půdě" už byl Niersbach ze strany FIFA předloni potrestán ročním zákazem činnosti, civilní soud nyní rozhodl v jeho prospěch, stejně jako u Zwanzigera a Schmidta.

"Vždy jsem zdůrazňoval, že obvinění proti mně jsou zcela neopodstatněná, a teď se mi prostě ulevilo," řekl Niersbach agentuře SID. "Rozhodnutí je dobré a správné," podotkl Zwanziger.

"Jak obhajoba říká od prvního dne vyšetřování, pan Schmidt se nedopustil žádného zločinu. 'Letní pohádka' v roce 2006 byla tím nejlepším šampionátem všech dob," uvedli Schmidtovi právníci v prohlášení.

Témata:  2006, FIFA, soud, Německo, svět, Sport, fotbal
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud