Kerberová se před Turnajem mistryň rozešla s koučem Fissettem | iSport.cz
16. října 2018 • 12:26

Kerberová se před Turnajem mistryň rozešla s koučem Fissettem

Autor: ČTK
Německá tenistka Angelique Kerberová po necelém roce nečekaně ukončila spoluprácí s trenérem Wimem Fissettem. Pod vedením osmatřicetiletého Belgičana přitom letos oživila kariéru a ve Wimbledonu získala třetí grandslamový titul.


Třicetiletá Kerberová angažovala Fissetta vloni v listopadu po nevydařené sezoně, během níž se bývalá světová jednička propadla až na 21. místo žebříčku WTA. Restart kariéry se jí vydařil, pod jeho vedením slavila titul v Sydney a ve Wimbledonu navázala na grandslamové triumfy z Australian Open a US Open 2016.

V žebříčku WTA se Kerberová propracovala na třetí místo, v letošním pořadí pro Turnaj mistryň je druhá. Už v Singapuru ale bude bez trenéra. "Navzdory úspěšné spolupráci od začátku sezony je tento krok nutný kvůli rozdílným názorům například na budoucí směřování," uvedl tým Kerberové v oficiálním prohlášení.

Fissette v minulosti spolupracoval například se světovými jedničkami Kim Clijstersovou, Viktorií Azarenkovou, Simonou Halepovou či s Johannou Kontaovou. Spolupráci s ním si v říjnu 2016 vyzkoušela i Petra Kvitová.

 
Články odjinud


Články odjinud