České atletky se do finále evropské ankety nedostaly | iSport.cz
16. října 2018 • 20:12

České atletky se do finále evropské ankety nedostaly

Autor:
Barbora Malíková a Amálie Švábíková se nedostaly do užší nominace v anketě evropské atletické asociace o nejlepší mladé závodnice letošní sezony. Dorostenecká mistryně Evropy v běhu na 400 metrů Malíková i juniorská mistryně světa ve skoku o tyči Švábíková figurovaly v anketě o vycházející hvězdu mezi desítkou nominovaných, do tříčlenného finále ale nepronikly.


Vítězové budou vyhlášeni 26. října v Lausanne. V hlavních kategoriích se o titul nejlepšího evropského atleta roku ucházejí teprve osmnáctiletý švédský tyčkař Armand Duplantis, stejně starý norský běžec Jakob Ingebrigtsen, turecký sprinter Ramil Gulijev a nový světový rekordman v desetiboji Kévin Mayer z Francie.

Atletkou roku pak bude buď britská sprinterka Dina Asherová-Smithová, vícebojařka Nafissatou Thiamová z Belgie, nebo řecká tyčkařka Ekaterini Stefanídiová, která obhajuje loňský titul. Mužům před rokem kraloval německý oštěpař Johannes Vetter.

Před Malíkovou a Švábíkovou dostaly v anketě vycházejících hvězd přednost irská běžkyně Sarah Healyová, běloruská překážkářka Elvira Hermanová a španělská vícebojařka Maria Vicenteová. Nejlepším mladým atletem bude Duplantis, Ingebrigtsen, nebo belgický čtvrtkař Jonathan Sacoor.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud