WADA prověří ruskou antidopingovou agenturu začátkem prosince | iSport.cz
17. října 2018 • 03:04

WADA prověří ruskou antidopingovou agenturu začátkem prosince

Autor:
Světová antidopingová agentura WADA provede na začátku prosince kontrolu ruské agentury RUSADA. Prověří, zda dodržuje podmínky, které WADA stanovila před měsícem při hlasování o podmínečném znovupřijetí. Předtím byla RUSADA suspendována tři roky kvůli systematickému a státem řízenému dopingovému programu v Rusku.


WADA zrušila suspendaci ruské agentury 20. září na zasedání na Seychelách, ale stanovila podmínky, které musí do konce roku splnit. Jednou z nich je poskytnout přístup k databázi i vzorkům moskevské laboratoře. Kontrola proběhne 11. a 12. prosince.

Pokud by Světová antidopingová agentura dospěla k závěru, že ruská strana stanovené podmínky neplní, bude její suspendace obnovena.

Témata:  WADA, Rusko, sporty, doping, Sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud