18. října 2018 • 11:50

Talent Nečas byl poslán z Caroliny na farmu do Charlotte

Talentovaný hokejista Martin Nečas se přesunul z Caroliny na farmu do Charlotte do nižší AHL. Devatenáctiletý útočník dosud v sezoně odehrál za Hurricanes všech sedm utkání a získal dva body za gól a asistenci. V AHL ho čeká premiéra. Za Checkers může nastoupit poprvé v pátek v domácím duelu s Hershey.

Nečas, dvanáctý hráč loňského draftu, v minulém ročníku sehrál v NHL za Carolinu jeden zápas a následně se vrátil do Komety Brno, s níž obhájil titul v extralize. V letošní přípravě bodoval ve všech čtyřech duelech a nasbíral čtyři body za tři branky a asistenci.

V soutěžním ročníku se poprvé zapsal do statistik ve třetím duelu doma proti New York Rangers a asistencí přispěl k vítězství 8:5. Při posledním startu v úterý na ledě Tampy Bay při prohře 2:4 dal premiérový gól.

Jeho čas na ledě ale klesl na minimum v sezoně na 6 minut a 43 sekund. V průměru pobyl na ledě 10 minut, měl úspěšnost na vhazování 36,4 procenta, vyslal šest střel na branku, v bilanci plus/minus je na nule a inkasoval dvě trestné minuty.

V české extralize má Nečas na kontě 89 zápasů a 45 bodů (24+21). V květnu se představil i na mistrovství světa v Dánsku a byl s pěti body (3+2) ze sedmi utkání šestým nejproduktivnějším českým hráčem turnaje.

Spolu s Nečas se přesunul na farmu do Charlotte také obránce Haydn Fleury, opačným směrem putoval dvaadvacetiletý útočník Clark Bishop.

Témata:  NHL, farma, Nečas, Carolina, Sport, hokej

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)