Gladiators Games budou slavit plnoletost, myslí i na 20. ročník | iSport.cz
18. října 2018 • 14:01

Gladiators Games budou slavit plnoletost, myslí i na 20. ročník

Autor: ČTK
Již poosmnácté se 3. listopadu v pražské O2 areně uskuteční FMX Gladiators Games, nejstarší freestyle motokrosová akce v Evropě. Hlavní pořadatel Marek Rejman v současnosti finišuje s přípravami show, nicméně v hlavě už má i jubilejní 20. ročník za dva roky.


"Už mám vše vymyšlené. Stejně jako desátý ročník jsem si piloval dva roky, tak teď přemýšlím nad dvacátým. Loni jsem si ještě říkal, jestli to klapne, ale minulý týden jsem si zabukoval v O2 areně termín 20. listopadu," řekl Rejman ČTK. Akce bude navíc symbolicky zahájena ve 20:00.

"Co budou dělat v té době kluci na motorkách, neovlivním. Myslím si ale, že vše funguje v nějakých cyklech a stejně jako po 10. ročníku se obměnila generace jezdců, tak nás teď čeká to samé. Chceme připravit bombastickou show, která ale nebude nabubřelá a bude podporovat duši freestylu. A jsem přesvědčený, že se nám to povede," uvedl.

Momentálně se věnuje hlavně letošnímu ročníku Gladiators Games. Jeho vrcholem by měly být jízdy bratrů Libora a Filipa Podmolů, kteří chtějí jako první Češi skočit double back flip neboli dvojsalto vzad. A hned společně.

"Filip jej chtěl skákat už loni, ale nedošlo k tomu, protože si předtím zlomil nohu. Teď se s Liborem rozhodli, že jej skočí najednou, vedle sebe. Myslím si, že je to velké lákadlo. Budou první Češi, navíc skočit to vedle sebe je opravdu složité," řekl Rejman.

Oproti loňsku by měly být vylepšené i takzvané synchro jízdy, při nichž motokrosaři skáčou současně na dvou rampách. "Diváky synchra baví, protože je to akční věc. Domluvili jsme se, že v nich půjdeme dále. I proto jsme pozvali jezdce podle toho, kdo jaké umí triky. Abychom měli vždy dva až tři, kteří daný trik umí," vysvětlil hlavní pořadatel. Chybět ale nebude ani tradiční vyřazovací soutěž.

Divákům nadcházející show slibuje mnohem lepší vizuální pohled. "Na podiu bude daleko více ledek (světel), což bude pro diváka obrovské zpestření. Bude to srovnatelné s koncertem. Technická část se posune. Vylepšíme pyro show, nová bude i grafika," vypočítal Rejman.

Vymýšlet pořád něco nového je prý ale těžší a těžší. "Triky jsou stále složitější a když už si člověk myslí, že kluci došli do bodu, kdy to dál nejde, tak přijde někdo, kdo udělá trik, který vše posune někam jinam," řekl Rejman. Hodně si pochvaluje pomoc Martina Koreně, přední domácí freestyle motokrosař se podílí na tvorbě jezdecké sestavy.

Gladiators Games se v O2 areně konají od jejího otevření v roce 2004. Po velkém boomu na začátku už musí pořadatelé o diváky bojovat. "Doba se logicky hodně mění, stejně jako zájmy mladých. Myslím si ale, že teď je to v normálu. Osobně jsem spokojený, protože od roku 2014 jde show nahoru. Už asi nevyprodáme dvě akce v jeden den, ale zájem je veliký, za což jsem rád. Je to zábava, která má lidi pobavit," uvedl Rejman.

 
Články odjinud


Články odjinud