LFA se stala členem organizace sdružující evropské fotbalové ligy | iSport.cz
19. října 2018 • 15:01

LFA se stala členem organizace sdružující evropské fotbalové ligy

Autor:
Ligová fotbalová asociace se stala členem asociace European Leagues, která sdružuje evropské soutěže včetně nejvyspělejších lig, jako jsou německá bundesliga, anglická Premier League či španělská La Liga. LFA si od vstupu do organizace vedle prestiže slibuje i posun po obchodní a marketingové stránce.


"Je to velmi prestižní organizace a silný partner, díky kterému posílí svou pozici na fotbalové mapě i LFA. A je to rovněž ocenění všech, kteří se na vzniku a rozvoji LFA podíleli a podílejí," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda.

European Leagues schválila vstup LFA na dnešním zasedání ve Frankfurtu. Organizace má nyní 35 členů a soutěží, což čítá více než 900 profesionálních klubů.

"Otevírá se nám platforma, která nám pomůže ještě lépe rozvíjet profesionální soutěže. Naše členství bude přínosné díky kontaktu s top soutěžemi, ale především s ligami nám podobnými, jako jsou ty z Belgie, Nizozemska či Dánska. Po osamostatnění profesionálních soutěží od FAČR, zavedení videorozhodčího či změně herního formátu se jedná o další velký milník pro LFA," řekl výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta.

"V oblasti obchodu a marketingu získáváme vstupem do European Leagues přístup k velkému množství informací a zkušeností ze strany ostatních evropských lig. Věřím, že naše členství v tak prestižní asociaci pomůže profesionálním soutěžím v Čechách k rychlejšímu růstu ve všech aspektech. Navázané vztahy potom jistě posunou vnímání LFA i obou ligových soutěží," dodal obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

Témata:  LFA, Sport, fotbal
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud