20. října 2018 • 18:24

Hlasy po utkání fotbalové ligy Olomouc - Zlín

Hlasy po utkání 12. kola první fotbalové ligy Sigma Olomouc - Fastav Zlín (1:1):

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Dobrý bod, musíme ho brát dneska. I vzhledem ke kvalitě soupeře, byť také asi není v optimálním složení. Ukázal tady, proč okupuje přední příčky. Vzhledem k tomu vývoji, kdy jsme prostě tahali za kratší konec a prohrávali, je to vždycky složité. Těžko jsme se tam dostávali. Taky z toho důvodu musíme bod brát. Měli jsme dvě domácí utkání, ale pořád bych to dával do kontextu Sparta, Zlín. To jsou dva mančafty z první pětky a máme s nimi čtyři body, takže pevně věřím, že se od toho odrazíme a budeme body sbírat dál i s mužstvy, které jsou někde kolem nás. Co se týče hry, tak myslím, že hodně vyrovnané utkání. Možná jedna dvě šance na každé straně. Hodně nepříjemný a silný Beauguel, který nám dneska dělal problémy, uhrál to. Absolutně nestandardní složení obranné čtveřice. Myslím, že se to asi ještě nikomu nepodařilo, že by mu vypadli všichni čtyři stopeři."

Michal Bílek (trenér Zlína): "Myslím si, že jsme dnes sehráli nejlepší z těch zápasů, kdy jsme nebodovali naplno. V první půli jsme podali výborný výkon, ve druhé půli do té 60., 70. minuty také. Pak domácí hru zjednodušili a dostali nás trochu pod tlak. Dali jsme krásnou branku, ale branku na 1:1 jsme dostali z ofsajdu, což nás mrzí z toho důvodu, že to není poprvé. Na Dukle jsme dali regulérní gól i v Plzni. Trošku nám to vzalo pár bodů, ale jedeme dál. Teď nás čeká Sparta a chceme se na ni co nejlíp připravit a zkusit ji porazit. Kluci dnes předvedli těch 60 minut výkon, který po nich chci, a zaslouží pochvalu. Získali jsme bod se soupeřem, který má velkou kvalitu. Mohli bychom být spokojení, ale v koutku duše nás mrzí, že jsme nevyhráli."

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)