Karlovarský kapitán Skuhravý dal 200. gól v extralize | iSport.cz
21. října 2018 • 22:56

Karlovarský kapitán Skuhravý dal 200. gól v extralize

Autor: ČTK
Trefa kapitána karlovarských hokejistů Václava Skuhravého v dnešním vystoupení Energie na ledě Pardubic byla z několika důvodů velmi důležitá. Domácí Dynamo po ní prohrávalo již 0:4 a opustily ho definitivně myšlenky na zvrat, zatímco devětatřicetiletý bývalý reprezentační forvard mohl slavit jubilejní 200. gól v nejvyšší domácí soutěži.


"Nevím, jestli jde o nějak výrazný počin, každý gól je důležitý. Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli," řekl Skuhravý v rozhovoru pro klubový web. Osobní statistiky nesleduje. "Jenom teď mi to bylo připomínáno, když se o tom psalo u nás na webu," uvedl.

První extraligový gól ale z paměti vytáhl. "To si myslím, že bylo za Kladno proti Vsetínu, alespoň mám takový dojem. Vlastně ne... Proti Varům a dal jsem tenkrát dva," zavzpomínal s úsměvem Skuhravý.

Jeho tým zdobila v Pardubicích nebývalá produktivita. Na sedm gólových tref stačilo Energii pouze 20 střel mezi tyče. "Chodili jsme hodně do brankoviště, což je recept, jak dávat góly. Potom je každý gól důležitý, ať je hezký nebo ošklivý. Každý se totiž počítá," zdůraznil Skuhravý.

Domácí klopili na konci zraky po výprasku 1:7. A to i přesto, že do zápasu dobře vstoupili. "Ze začátku nás zatlačili. Jenže nám se povedlo dát dva góly v první třetině. Také nám pomohla vyloučení na straně soupeře, kdy Pardubice měly výrazně více vyloučených než my. Nám se navíc podařilo přesilovky proměnit, což podle mě rozhodlo," řekl Skuhravý.

Karlovarští oslnili za poslední tři vystoupení, která znamenala tři výhry s plným bodovým ziskem, také přívalem nastřílených gólů, jejichž křivka stále stoupá. Energie dala postupně pět, šest a dnes dokonce sedm branek. "Každý soupeř je silný. Hráli jsme hodně zápasů doma a nyní jsme vyhráli poprvé na venkovním ledě. V posledních třech zápasech se nám navíc povedlo vyvarovat se chyb," pochvaloval si Skuhravý.

V pátečním derby proti Plzni by tak měla Energie skórovat osmkrát, pokud chce ještě o jeden schůdek vylepšit gólovou produkci z posledních vystoupení. "Na derby se vždy hodně těším. Ať je to Litvínov, Plzeň nebo Chomutov. Přijde hodně lidí. Zápas je to vždy vyhrocený, takový zvláštní. Na tohle se těšíme úplně nejvíc," prohlásil Skuhravý.

Přiznal rovněž, že týmu dodaly velkou dávku sebevědomí předchozí dvě úspěšná vystoupení proti Vítkovicím a Chomutovu. "Stanovili jsme si nějakou strategii a jsem rád, že ji hráči maximálně dodržovali a že jsme byli disciplinovanějším týmem. Ustáli jsme i velmi agresivní hru domácích. A pokud byl problém, podržel nás Filip Novotný. Za víkend jsme dali 13 branek a získali šest důležitých bodů, to je pro nás plus a povzbuzení do další práce," uvedl Skuhravý.

 
Články odjinud


Články odjinud