Klymčiw se opět chystá na Dakar, ale jen jako manažer týmu | iSport.cz
23. října 2018 • 07:47

Klymčiw se opět chystá na Dakar, ale jen jako manažer týmu

Autor:
Motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw se opět chystá zúčastnit Rallye Dakar, po těžkém zranění z letošního ročníku už ale ne jako aktivní účastník, ale jako manažer vlastního týmu. Závodit mu nedovolí zdravotní stav po lednové nehodě, přestože už se postupně vrátil i do tréninkového procesu. Podobu a složení týmu Klymčiw Racing představí v nejbližších dnech, v nové roli chce využít bohaté zkušenosti a kontakty.


"Mám za sebou poslední kontrolu a bylo mi doporučeno nestartovat na nadcházejícím ročníku Dakaru. Mrzí mě to, ale (jsem rád, že) můžu chodit. Jedu jako manažer svého týmu," uvedl Klymčiw na facebooku.

Třiatřicetiletý motocyklista měl v třetí etapě letošního ročníku těžkou havárii, při níž si poranil obratle. Absolvoval několik operací a řadu týdnů strávil v nemocnicích v Limě a v Praze. Po dlouhé léčbě ale už začal postupně trénovat a zvyšoval intenzitu.

"Vše bylo na dobré cestě k uzdravení, zranění vypadalo, že se hojí dobře. Bohužel se při poslední lékařské kontrole ukázalo, že jeden obratel ještě není úplně srostlý," vysvětlil tým v tiskové zprávě, proč musel Klymčiw znovu přepnout do klidového režimu a smířit se s pasivní účastí na slavné soutěži v Jižní Americe.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud