Klymčiw se opět chystá na Dakar, ale jen jako manažer týmu | iSport.cz
23. října 2018 • 07:47

Klymčiw se opět chystá na Dakar, ale jen jako manažer týmu

Autor: ČTK
Motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw se opět chystá zúčastnit Rallye Dakar, po těžkém zranění z letošního ročníku už ale ne jako aktivní účastník, ale jako manažer vlastního týmu. Závodit mu nedovolí zdravotní stav po lednové nehodě, přestože už se postupně vrátil i do tréninkového procesu. Podobu a složení týmu Klymčiw Racing představí v nejbližších dnech, v nové roli chce využít bohaté zkušenosti a kontakty.


"Mám za sebou poslední kontrolu a bylo mi doporučeno nestartovat na nadcházejícím ročníku Dakaru. Mrzí mě to, ale (jsem rád, že) můžu chodit. Jedu jako manažer svého týmu," uvedl Klymčiw na facebooku.

Třiatřicetiletý motocyklista měl v třetí etapě letošního ročníku těžkou havárii, při níž si poranil obratle. Absolvoval několik operací a řadu týdnů strávil v nemocnicích v Limě a v Praze. Po dlouhé léčbě ale už začal postupně trénovat a zvyšoval intenzitu.

"Vše bylo na dobré cestě k uzdravení, zranění vypadalo, že se hojí dobře. Bohužel se při poslední lékařské kontrole ukázalo, že jeden obratel ještě není úplně srostlý," vysvětlil tým v tiskové zprávě, proč musel Klymčiw znovu přepnout do klidového režimu a smířit se s pasivní účastí na slavné soutěži v Jižní Americe.

 
Články odjinud


Články odjinud