Lopeteguie těší konec série bez výhry a vyhlíží Barcelonu | iSport.cz
24. října 2018 • 00:50

Lopeteguie těší konec série bez výhry a vyhlíží Barcelonu

Autor: ČTK
Trenér fotbalistů Realu Madrid Julen Lopetegui si po výhře 2:1 v Lize mistrů nad Plzní hodně oddechl, že jeho svěřenci ukončili pětizápasové čekání na výhru. Připustil, že Real musel výhru ubojovat, ale věří, že tři body hráčům zvednou sebevědomí před derby s Barcelonou.


"Nejdůležitější jsou tři body. Vyhráli jsme a ukončili jsme negativní sérii. Týmu to pomůže, bude lepší. Výhra do našich řad přinese klid," řekl Lopetegui po utkání.

"Důležité bylo zlomit tu sérii. Samozřejmě výraznější vítězství by bylo lepší a i bychom si ho zasloužili, ale neproměnili jsme šance. Kdyby byla v kabině uvolněnější atmosféra, tak by se nám to povedlo. Ale za poslední čtyři zápasy jsme snad dvanáctkrát trefili tyč," dodal.

Kvůli špatným výsledkům je bývalý kouč španělské reprezentace v ohrožení, sám svou pozici ale neřeší a bude se připravovat na víkendové derby s Barcelonou. "Jestli budu v El Clasicu na lavičce. To není otázka pro mě. Ale já jsme přesvědčený, že budu. A pojedu na Camp Nou vyhrát," uvedl.

Komplikací by mohlo být zranění brazilského beka Marcela, který zápas s Plzní nedohrál. "Dostal tvrdého koňara a uvidíme, co to udělá. Ale nemělo by jít o svalové zranění takže věřím, že na neděli bude připraven," dodal Lopetegui.

Marcelo také věří, že do utkání bude moci naskočit a také že Real stále povede trenér Lopetegui. "Je výborný. Podle mě dělá skvělou práci. Je to těžké, když se nevyhrává, ale o krizi mluví jen novináři. Ti se nám snaží ublížit, protože žárlí, že neumí hrát fotbal. Ale my v žádné krizi nejsme," prohlásil Marcelo, který zařídil vítězný gól.

"A věnuji ho našemu kondičnímu trenérovi Antoniovi Pintusovi, protože ho mám rád a protože nemá vlasy, zatímco já ano," dodal vlasatý Brazilec.

 
Články odjinud


Články odjinud