Hlasy po utkání fotbalové Evropské ligy Slavia - Kodaň | iSport.cz
8. listopadu 2018 • 23:23

Hlasy po utkání fotbalové Evropské ligy Slavia - Kodaň

Autor:
Hlasy po utkání 4. kola základní skupiny C fotbalové Evropské ligy Slavia Praha - FC Kodaň (0:0):


Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "V tom dvojzápase jsme to odehráli skvěle dozadu, soupeře jsme nepustili za ty dva zápasy do jediné střely na branku. Na druhou stranu do ofenzivy něco chybělo. Když už jsme dokázali ubránit dobré ofenzivní hráče soupeře, pak z těch situací, které máme, musíme mít větší kvalitu. Hlavně v situacích jeden na jednoho. Jak zápas ve druhé půli postupoval, začínali jsme mít větší tlak. Sice ne šance, ale soupeře jsme zatlačili. Chybělo nám ale lepší řešení situací před šestnáctkou, soupeř hrál hodně do těla. Kromě dvou tří věcí jsme si nevytvořili žádné šance. Dneska jsme se vyrovnali Kodani ve válce, ale na to, abychom vyhráli, bychom museli předvést nadstandardní výkon v ofenzivě. Remíza je asi zasloužená, utkání nabídlo spíš boj než fotbalovou kvalitu, šlo o hodně. Kodaň hlavně nechtěla prohrát a je z toho nemastná neslaná remíza, která ani pro jeden tým moc neřeší. Větší komplikací by bylo, kdybychom prohráli. Uhráli jsme z dvojzápasu s Kodaní čtyři body, což je dobře. Uvidíme, jak se budou vyvíjet další zápasy."

Stale Solbakken (trenér Kodaně): "Dnes jsme byli perfektní do obrany a soupeř měl jen pár střel z dálky a ze standardky. V předešlých zápasech s Bordeaux a s Petrohradem si Slavia vytvořila mnohem víc šancí. Pustili jsme je jen do pár šancí, což je velký úspěch. Odvádíme v této sezoně pohárů skvělou práci, prohráli jsme jediný zápas minule doma se Slavií. Dnešní remízu 0:0 bereme. Ve skupině dál žijeme a to je pro nás nejdůležitější."

Jan Sýkora (záložník Slavie): "Hráč Kodaně tam šel nohou, já hlavou a podle rozhodčího jsem ji měl moc nízko, proto to nechtěl písknout. To si nemyslím, ale ještě jsem se na to nedíval v televizi. Bouli tam mám, asi se mi tam nahromadila krev. Trochu natrhlé to mám, pár šrámů, ale nebylo to na šití. Na jednu stranu je to ztráta, ale na druhou víme, proti jakému soupeři jsme hráli, tak nesmíme být nenasytní. Víme, že jsme z toho měli vytěžit více, ale pořád je to Kodaň. My byli moc zbrklí. Postup je blízko, ale nesmíme řešit, jestli Petrohrad porazí Kodaň. Musíme se soustředit sami na sebe a zkusit vyhrát v Bordeaux."

Ondřej Kolář (brankář Slavie): "Postup máme blízko. Když Kodaň neudělá bod v Petrohradu a my uděláme alespoň bod v Bordeaux, máme postup. Ale já věřím, že v Bordeaux vyhrajeme a budeme slavit. Nula není nikdy jednoduchá. Je tam dost práce, i když na mě není žádná střela. Kodaň takhle hrála i doma. Nakopávají míče, pak se o ně poperou a snaží se z toho něco vytvořit. Ale my máme vzadu takovou zeď, že je kluci do ničeho nepustili. Bylo to díky naší obraně, že nic neměli."

Ján Greguš (záložník Kodaně): "Byl to velmi bojovný zápas a ani jeden z týmů neměl mnoho šancí. Podali jsme velmi pěkný výkon do defenzivy, hráli jsme tak, abychom si byli jisti, že soupeře do ničeho nepustíme. Byli jsme lepší do ofenzivy než do defenzivy, ale je třeba si uvědomit, že jsme potkali tým s velkou kvalitou."

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud