Hokejisty Litvínova posílí švédský bek Porseland | iSport.cz
9. listopadu 2018 • 13:14

Hokejisty Litvínova posílí švédský bek Porseland

Autor: ČTK
Hokejisty extraligového Litvínova posílí švédský obránce Mathias Porseland, který s Vervou podepsal smlouvu do konce sezony. Dvaatřicetiletý bek na severu Čech nahradí Karla Kubáta, jenž na začátku října odešel do KHL.


"Vzhledem k tomu, že na trhu s českými hráči není jednoduché sehnat kvalitního ofenzivního beka do přesilové hry, tak jsme se poohlédli do zahraničí," uvedl generální ředitel klubu Jiří Šlégr. Přiznal, že Litvínov měl velký zájem o Filipa Pavlíka, který momentálně hraje za Hradec Králové.

Porseland v Česku již v minulosti působil, v sezoně 2012/13 hrál KHL v dresu Lva Praha. Jeho spoluhráči tehdy byli i Juraj Mikúš a Jiří Hunkes, kteří momentálně nastupují za Litvínov. "Oba nám jeho angažmá doporučili," řekl Šlégr.

Rodák z Göteborgu naposledy nastupoval v minulé sezoně za finskou Hämeenlinnu. V Litvínově si od Porselanda slibují zejména pomoc v přesilových hrách, v nichž hrál Kubát jednu z klíčových rolí.

"Přesilové hry hrají v dnešní vyrovnané extralize klíčovou roli a nám se v nich po odchodu Karla Kubáta vůbec nedaří. Proto jsme angažovali hráče tohoto typu, abychom přesilové hry znovu nastartovali," dodal Šlégr.

 
Články odjinud


Články odjinud