Tenistka Siniaková věří před finále Fed Cupu své hře | iSport.cz
9. listopadu 2018 • 15:58

Tenistka Siniaková věří před finále Fed Cupu své hře

Autor: ČTK
Na bedrech Kateřiny Siniakové může ležet tíha celého finále Fed Cupu proti Američankám. Z dvaadvacetileté tenistky je po nachlazení Petry Kvitové a zranění Karolíny Plíškové česká jednička, o víkendu může v Praze odehrát obě dvouhry a coby světová deblová jednička i závěrečnou čtyřhru.


"Cítím se skvěle. Jsem dobře připravená a budu v pohodě, když odehraju všechny zápasy," řekla Siniaková po dnešním losování na Staroměstské radnici.

Rodačka z Hradce Králové prožívá nejlepší rok v kariéře. Ve dvouhře klepe na elitní třicítku a 31. místo je jejím životním maximem. Ve čtyřhře s Barborou Krejčíkovou získaly grandslamové tituly na Roland Garros a ve Wimbledonu a sezonu ukončily v čele žebříčku.

"Jsem rád, jaký pokrok Katka udělala. Závěr sezony měla ve dvouhře vynikající a skvělý rok odehrála ve čtyřhře," chválil Siniakovou kapitán Petr Pála.

Sezonu ve dvouhře začala finálovou účastí v Šen-čenu, kde nestačila na světovou jedničku Rumunku Simonu Halepovou. Na Roland Garros, ve Wimbledonu i na US Open postoupila do třetího kola a výtečně hrála na podzim v Číně: ve Wu-chanu i v Pekingu dokázala projít z kvalifikace do čtvrtfinále. "Ani jsem nečekala, že sezona dopadne takhle dobře. Sebevědomí tam určitě je," usmála se.

Nejenže zlepšila pohyb i servis a hraje aktivněji, ale při zápasech začala dávat více průchod i svým emocím. Dříve se je snažila krotit a nehrála tak odvázaně. Nyní sice občas hlasitě nadává a vzteká se, ale její výkony vzrostly. "Síly mi to nebere. Naopak potřebuju svoje pocity vyventilovat. Nabudím se tím," řekla.

Za pomoci fanoušků v O2 areně se určitě dostane do varu. "Podpora je tu obrovská. Člověka to dokáže nabudit, pozvedne ho to," řekla Siniaková, jež proti o šest let starší Alison Riskeové bude pomoc potřebovat. Letos s 63. hráčkou světa prohrála ve třech setech v Hobartu, loni ale uspěla v Šen-čenu a v roce 2016 v Tokiu.

"Očekávám náročný zápas a snad předvedu co nejlepší výkon," řekla Siniaková v angličtině a česky k sobotnímu zápasu doplnila: "Musím se soustředit na svoji hru, abych předvedla co nejlepší výkon. A když se mi to podaří, tak určitě vyhraju."

Ve své krátké fedcupové kariéře je Siniaková už podruhé českou jedničkou. Loni si tuto roli vyzkoušela právě proti USA a v semifinále v Tampě tenistky prohrály. "Zápas v Americe Katce pro finále pomůže," řekl Pála. "Jsem ráda, že jsem si to tam odehrála. Tady to bude něco úplně jiného. Těším se na atmosféru a doufám, že zkušenosti využiju. Vzpomínám na to jen v tom nejlepším," dodala Siniaková.

Sebevědomě případně vstoupí do rozhodující čtyřhry. S Krejčíkovou letos vedle dvou grandslamových vavřínů hrály i finále Turnaje mistryň. "Bylo by to fajn, kdybychom se spolu dostaly na kurt a ještě kdyby to skončilo vítězně," řekla Siniaková.

 
Články odjinud


Články odjinud