9. listopadu 2018 • 16:05

První den tréninků formule 1 v Brazílii vyhrály vozy Mercedes

Úvodní den tréninků na Velkou cenu Brazílie formule 1 vyhrály vozy Mercedes. Nejrychlejší čas zajel v odpolední části Valtteri Bottas před stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem, který na okruh Interlagos přicestoval jako čerstvý mistr světa. Třetí skončil Sebastian Vettel z Ferrari.

Bottas vylepšil nejrychlejší čas Maxe Verstappena z Red Bullu z dopoledne o 165 tisícin sekundy na 1:08,848 minuty. Pětinásobného mistra světa Hamiltona porazil o tři tisíciny.

Vettel, jenž po neúspěchu v šampionátu pilotů přijel do Brazílie s cílem udržet Ferrari v boji o titul v Poháru konstruktérů, byl o dalších sedm setin pomalejší. Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen byl o více než půl vteřiny šestý.

Italská stáj dva závody před koncem ztrácí na Mercedes 55 bodů a na Interlagosu musí k udržení nadějí na první triumf od roku 2008 získat o 13 bodů víc než Mercedes.

Na čtvrtém místě s odstupem přes tři desetiny sekundy dojel Daniel Ricciardo z Red Bullu. Jeho situaci před sobotní kvalifikací ale komplikuje výměna části motoru, kvůli níž přijde o pět míst na startovním roštu.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)