Čtvrtá partie zápasu o mistra světa skončila remízou po 34 tazích | iSport.cz
13. listopadu 2018 • 19:13

Čtvrtá partie zápasu o mistra světa skončila remízou po 34 tazích

I po čtvrté partii o titul šachového mistra světa mezi norským obhájcem Magnusem Carlsenem a americkým vyzyvatelem Fabianem Caruanou zůstal stav zápasu nerozhodný. Čtvrtá partie byla v jejich londýnském utkání dosud nejkratší, velmistři se na remíze shodli už po 34 tazích.


Bílé figury měl Carlsen, který zvolil anglickou hru, ale rozhodující převahu si nevytvořil. Remíza se tak zrodila mnohem rychleji než v sedmihodinové první partii, jež se v pátek protáhla až na 115 tahů. Další dvě skončily shodně po 49 tazích.

Pátá partie se v londýnské The College hraje ve čtvrtek, bílé figury v ní bude mít Caruana. Zápas je vypsán na 12 partií, dříve skončí v případě, že jeden z velmistrů získá 6,5 bodu. Při nerozhodném výsledku přijde na řadu tie-break v podobě zrychlených partií.

V sázce je milion eur, z nichž vítěz dostane 60 procent, v případě výhry v tie-breaku 55. Mistr světa bude známý nejpozději 28. listopadu.

Témata:  šachy, Sport, svět
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud