Za cyklistický tým Elkov Author bude závodit také Schlegel | iSport.cz
15. listopadu 2018 • 17:38

Za cyklistický tým Elkov Author bude závodit také Schlegel

Nejlepší domácí cyklistická stáj Elkov Author získala do svých řad Michala Schlegela. Výborný vrchař následuje svého kolegu Františka Sisra, který rovněž přišel z polské stáje CCC Sprandi Polkowice.


Třiadvacetiletý Schlegel má spolu se Sisrem a Karlem Hníkem pomoci zacelit mezeru v sestavě královéhradeckého celku, která vznikla s odchodem dvojnásobného mistra republiky Josefa Černého. Ten získal angažmá ve WorldTour v týmu CCC (dosud BMC).

Schlegel hájil barvy CCC Sprandi Polkowice dvě sezony, připsal si několik cenných výsledků, ale také premiérový start na závodech Grand Tours. Loni okusil Giro d'Italia a dokončil ji na 45. místě.

"Letošní sezona však nebyla úplně podle mých představ. Po dobrém úvodu na Tour of the Alps jsem nedostal další prostor na kvalitních závodech. Po pádu na Okolo Polska a zlomené klíční kosti jsem pak byl nucen předčasně ukončit sezonu, což mělo vliv i na další vyjednávání o pokračování v týmu," uvedl Schlegel.

Dlouho se mu nedařilo dojednat jiné angažmá, dokonce zvažoval, že s cyklistikou skončí. "Naštěstí se ozval Elkov Author, který mi společně s Centrem sportu ministerstva vnitra Olymp nabídl smlouvu, za což jsem velmi vděčný, jelikož mě prakticky zachránil před koncem kariéry. Strašně moc se nyní těším na práci v novém týmu a s novými lidmi," řekl Schlegel.

Tým bude mít v příštím roce celkem deset členů, se závodní kariérou se rozhodl rozloučit Vojtěch Hačecký.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud