Slovan vyhrál v Nižněkamsku, Řepík zaznamenal 1+1. Bodovali i další Češi

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Michal Řepík vstřelil v Kontinentální hokejové lize desátý gól v sezoně a pomohl bratislavskému Slovanu k vítězství 3:2 v Nižněkamsku. Za poražené jednou skóroval obránce Adam Polášek. Řepík je nejlepším českým střelcem v soutěži, další reprezentační útočník Jiří Sekáč z Kazaně se totiž v utkání proti CSKA Moskva neprosadil a zůstal na devíti brankách.

Slovan po třech prohrách zabral a na ledě Něftěchimiku se v druhé třetině dostal do vedení 2:0. Řepík vstřelil druhou branku v přesilovce po křížné přihrávce Jeffa Taffeho, sám pak ve 40. minutě spolu s krajanem Rudolfem Červeným asistoval u Taffeho gólu na 3:1 pro hosty.

To byl rozhodující okamžik zápasu, neboť Nižněkamsk už jen v 57. minutě snížil zásluhou Poláškovy prudké střely v početní výhodě. Jakub Štěpánek si v brance Slovanu připsal 34 zákroků.

Kazaňští obhájci Gagarinova poháru doma podlehli nejlepšímu celku Západní konference CSKA Moskva vysoko 0:5. Tým z ruské metropole zvítězil už poosmé za sebou.