18. listopadu 2018 • 21:07

Hlasy trenérů po utkání hokejové extraligy Liberec - Karlovy Vary

0
Hlasy trenérů po utkání 20. kola hokejové extraligy Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary (4:1):

Filip Pešán (Liberec): "Věděli jsme, že přijede soupeř, který rozhoduje zápasy z brejkových situací; velmi bruslivý, velmi pohyblivý. I když jsme na to hráče upozorňovali, tak s tím měli velké problémy. Byl z toho první gól a soupeř měl hlavně ve druhé třetině těch šancí až moc na to, jak jsme se na něj připravovali. Začátek zápasu dobrý, vyrovnaný, druhá třetina z naší strany slabá. Po uklidnění v kabině jsme nastoupili do třetí třetiny srovnaní. Rozhodla podle mého názoru lapačka Romana Willa, který tam chytil tutovou šanci a z protiútoku jsme dali na 4:1. Díky nasazení a výbornému Romanu Willovi jsme dnes brali tři body."

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): "Náš prvotní plán byl přestát tady první třetinu alespoň za nerozhodného stavu. To se nám povedlo, dokonce jsme vstřelili první gól. Byť domácí byli lepší a měli více ze hry, alespoň výsledkově jsme první třetinu ustáli. Druhá třetina se myslím hrála hodně nahoru dolů, což jsme úplně nechtěli, ale paradoxně jsme měli možná více brejkových šancí a možností přečíslení. Bohužel jsme je nesehráli dobře a domácí nás ze třech přečíslení, kdy jsme propadli, potrestali. Vzali si tak vedení na svoji stranu a měli utkání pevně v rukou. Myslím, že jedna možnost tam ještě byla, když jsme za stavu 3:1 měli šanci do prázdné branky, kterou jsme nedali. A z protiútoku jsme dostali rozhodující gól."