Kanonýr Cahill se rozloučil s australskou reprezentací | iSport.cz
20. listopadu 2018 • 13:33

Kanonýr Cahill se rozloučil s australskou reprezentací

Australský kanonýr Tim Cahill dnes naposledy oblékl reprezentační dres a s více než 33 tisíci fanoušků se rozloučil vítězně. Přípravný zápas s libanonskými fotbalisty Socceroos vyhráli 3:0, nejlepší střelec národního týmu Cahill nastoupil za mohutného aplausu v závěru na pár minut.


Za Austrálii hrál kanonýr ze Sydney 14 let a v rodném městě se dnes definitivně rozloučil. Zůstalo mu na kontě 50 gólů a 108 startů. O jediný zápas více má rekordman brankář Mark Schwarzer.

"Tohle je jedinkrát, kdy mě vidíte plakat," řekl po emotivní rozlučce Cahill, jenž za dva týdny oslaví 39. narozeniny. "Chci poděkovat všem. Předně rodině, pak spoluhráčům, trenérům i dalším členům realizačních týmů i vám fanouškům. Pokaždé, když jsem nastoupil ve zlato-zeleném dresu, dal jsem do toho srdce," dodal.

O tom, že v reprezentaci končí, informoval už v létě po mistrovství světa v Rusku, které bylo jeho čtvrtým šampionátem. Na Olympijském stadionu v Sydney mu dnes aplaudovalo 33.268 diváků. Klubovou kariéru strávil převážně v Anglii v Millwallu a Evertonu, pak hrál v New Yorku a v Číně.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud