Stolní tenisté zakončili úvodní část kvalifikace o ME výhrou | iSport.cz
20. listopadu 2018 • 21:09

Stolní tenisté zakončili úvodní část kvalifikace o ME výhrou

Čeští stolní tenisté zakončili úvodní fázi kvalifikace o účast na mistrovství Evropy družstev vítězstvím 3:0 nad Bulharskem. Ženy, které bojují ve vyšší výkonnostní skupině o přímý postup, prohrály 1:3 v Maďarsku a o šampionát se střetnou 4. prosince v souboji se Španělskem v Litoměřicích.


Čeští muži přivítali Bulharsko v Havlíčkově Brodě již s jistotou postupu do další fáze a také závěrečný čtvrtý duel skupiny vyhráli 3:0. Trenér Josef Plachý postavil nejsilnější možnou sestavu a trojice Pavel Širuček, Tomáš Tregler a Lubomír Jančařík potvrdila roli favoritů.

Nejvíce se na výhru nadřel Tregler, jenž zdolal Petja Krasteva 3:2 na sety. "Bulhaři mě překvapili, hráli velmi dobře, takže kluci museli hrát zodpovědně a dobře takticky. Vyhráli jsme skupinu a jdeme dál do bojů o postup na závěrečný turnaj mistrovství Evropy. To byl náš cíl a jsem rád, že se podařilo splnit," uvedl na svazovém webu reprezentační trenér Plachý.

Stolní tenistky podlehly na půdě vedoucího týmu skupiny Maďarska, ale stále mají postup na ME z druhého místa ve svých rukou. Jediný český bod získala v Szekesféherváru jednička týmu Hana Matelová.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud