Běžkyně Muirová na MS 2019 nezopakuje dvojstart z Londýna | iSport.cz
21. listopadu 2018 • 11:17

Běžkyně Muirová na MS 2019 nezopakuje dvojstart z Londýna

Britská atletická hvězda Laura Muirová se příští rok na mistrovství světa o dvojstart nepokusí. Loni v Londýně závodila na 1500 i 5000 metrů, ale program šampionátu v Kataru to neumožňuje. Muirová ještě nemá jasno, jakou disciplínu si vybere. Každopádně plánuje závodit i v hale, protože se evropský šampionát koná na její domácí půdě v Glasgow.


Finále patnáctistovky a pětky jsou v Dauhá naplánována na stejný večer. "Nemůžu je běžet po sobě, takže si budu muset vybrat, na co se v sezoně zaměřím," řekla Muirová deníku Daily Mail. Na MS 2017 byla na patnáctistovce čtvrtá a na pětce šestá.

Vzhledem k pozdnímu termínu šampionátu by zřejmě nepostupovala jinak, i kdyby byl rozpis šampionátu vstřícnější. "Pravděpodobně bychom se stejně koncentrovali na jednu disciplínu vzhledem k tomu, že je Dauhá pozdě a Tokio poměrně brzy poté," poznamenala.

Myslí si dokonce, že někteří atleti mohou v zájmu úspěchu na olympijských hrách 2020 v Tokiu světový šampionát příští rok vynechat. Odstup mezi MS a OH je totiž přibližně o šest týdnů kratší než obvykle. V Dauhá se bude závodit na přelomu září a října, olympijské hry 2020 se uskuteční na přelomu srpna a července. "Je to nezvyklé načasování a někteří atleti možná dají přednost olympiádě před vším ostatním," uvažovala Muirová.

Pozdní termín MS také bude znamenat nezvykle dlouhou sezonu, protože kalendář Diamantové ligy se nezměnil. Muirová navíc plánuje závodit i v hale. Na posledním HME triumfovala na 1500 i 3000 metrů a tentokrát bude mít šanci bojovat o medaile na domácí půdě. "Glasgow pro mě bude srdeční záležitostí, protože nemáte moc šancí bojovat o velké tituly ve své vlastní zemi," řekla pětadvacetiletá Skotka.

Letos na halovém mistrovství světa v Birminghamu získala stříbro na patnáctistovce a bronz na dvojnásobné trati.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud