Florbalisté míří na Tenerife na soustředění před MS | iSport.cz
21. listopadu 2018 • 17:50

Florbalisté míří na Tenerife na soustředění před MS

Čeští florbalisté se dnes sešli v Praze před závěrečným soustředěním před prosincovým domácím mistrovstvím světa. Ještě dnes míří autobusem do Berlína, odkud se přesunou na Tenerife. Do Prahy se vrátí svěřenci finského kouče Petriho Kettunena v úterý a do šampionátu vstoupí v pražské O2 areně v sobotu 1. prosince duelem s Německem.


"Těším se na soustředění i na to, že mistrovství světa vypukne už za chvíli," řekl novinářům kapitán českého týmu Matěj Jendrišák. Na zahraniční soustředění před šampionátem vyráží český tým poprvé v historii a Kettunen zvolil model, na který byl zvyklý s finským národním týmem.

V plánu nejsou klasické florbalové tréninky, ale jiné sportovní aktivity a teambuilding. Jinak se bude Kettunen se svými svěřenci soustředit na taktiku, rozbor hry soupeřů a vyjasní su s hráči role, které od nich na turnaji očekává.

"Jsem osobně rád, že jdeme tou švédskou nebo finskou cestou. Určitě to pro nás bude něco nového. Budeme na trénincích hodně makat, ale pomůže nám to vyčistit hlavu od florbalu," doplnil Jendrišák, opora švédského Linköpingu.

Příjemnější podle něj budou oproti Česku i klimatické podmínky. "I když včera jsem dostal hrozně moc zpráv a odkazů, že tam byla nějaká bouře. Ale už jen to, že budeme mít tréninky v teplu a budeme tam moct být v kraťasech, bude příjemná změna," doplnil Jendrišák.

Už na pátý světový šampionát se stejně jako on chystá také obránce Milan Garčar, který je v 35 letech nejstarším hráčem týmu. Majitel bronzové medaile z Helsinek z roku 2010, který bude na MS startovat poprvé od roku 2012, je také zvědavý, co nový model závěrečné přípravy přinese.

"Trenér má už tento model přípravy vyzkoušený a absolvoval jej i s Finy. Finsko a Švédsko jsou ve stejné lokalitě a připravují se tam. Když nás to dovede k cíli, tak to bude super. Pokud bychom neměli adekvátní výsledky, tak by se to mohlo otočit proti nám, ale věříme, že nás to naopak vystřelí směrem nahoru," podotkl Garčar.

Věří, že bude příprava na Tenerife příjemným odreagováním. "Měli jsme za poslední období 50 tréninkových dnů, zápasů a intenzivní přípravy. Spousta běhání, které jsme dříve nedělali, a opakovaně zátěžové testy. Budeme trénovat jiným způsobem. Mohli jsme si to vyzkoušet už v létě. Hráli jsme třeba basketbal a fotbal a cvičili rozehrávku nebo zónové bránění jen s jiným sportovním náčiním. Vyčistíme si hlavu," doplnil Garčar, který hájí barvy Sparty.

Debutant na šampionátu, brankář Lukáš Bauer z Mladé Boleslavi, také rád změní prostředí. "Je to hrozně zajímavé zpestření a zároveň si před tím mistrovstvím trošku vyčistíme hlavu. Rozhodně je fajn, že nebudeme tady v té zimě a v počasí, který tady teď panuje," uvedl Bauer.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud