Ani devátá partie o titul šachového mistra světa neměla vítěze | iSport.cz
21. listopadu 2018 • 20:47

Ani devátá partie o titul šachového mistra světa neměla vítěze

Také devátá partie zápasu o titul mistra světa v šachu mezi úřadujícím šampionem Magnusem Carlsenem a vyzyvatelem Fabianem Caruanou skončila v Londýně dělbou bodu. Norský obhájce titulu hrající bílými kameny si sice v úvodu vytvořil nadějnou pozici, v hektickém duelu ale o výhodu zase přišel. Po další remíze je tak stav duelu stále nerozhodný 4,5:4,5.


Sedmadvacetiletý Carlsen se stejně jako ve čtvrté partii rozhodl pro anglické zahájení. Úvodních 17 tahů zvládl v bleskovém tempu a dostal soupeře pod tlak. Pak se ale vlastní netrpělivostí dostal do problémů a po 56 tazích se nakonec s Američanem dohodl na remíze.

"Měl jsem v podstatě komfortní výhodu, ale promarnil jsem ji. To bylo mizerné," řekl po třech a půl hodinách hry viditelně frustrovaný Carlsen. Nor navíc k duelu nastoupil s monoklem pod okem, zranění si přivodil během volného úterka při fotbalu s přáteli.

Desátá partie je na programu ve čtvrtek a výhodu bílých figur bude mít tentokrát Caruana. Celkem je duel vypsán na 12 partií. Při nerozhodném výsledku přijde na řadu tie-break v podobě zrychlených partií. Mistr světa bude znám nejpozději 28. listopadu. Hraje se o milion eur, z nichž vítěz dostane 60 procent, v případě výhry v tie-breaku 55.

Témata:  šachy, Sport, svět
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Články odjinud


Články odjinud