Britský sprinter Dasaolu sháněl na operaci peníze od dárců | iSport.cz
6. prosince 2018 • 14:59

Britský sprinter Dasaolu sháněl na operaci peníze od dárců

Autor:
Mistr Evropy v běhu na 100 metrů z roku 2014 James Dasaolu jen díky penězům od dárců může na operaci achilovky. Prostřednictvím crowdfundingové kampaně získal 9000 liber nezbytných na chirurgický zákrok, který podstoupí v pondělí. Od britské atletické federace totiž jednatřicetiletý sprinter od roku 2016 žádnou podporu nedostává.


Dasaolu se díky osobnímu rekordu 9,91 sekundy dělí o druhé místo v britských historických tabulkách, před ním je pouze Linford Christie. Startoval i na loňském mistrovství světa v Londýně, ale to už vypadl ze systému svazové podpory. Veškeré náklady si v posledních třech letech hradil z vlastní kapsy.

Jeho další kariéru ale výrazně ohrozila přetržená achilovka z tréninku. Na léčbu neměl peníze. Na crowdfundingovém portálu gofundme shání celkem 25.000 liber, které vedle operace potřebuje i na rehabilitaci. Dárci už mu věnovali více než 9000 nezbytných pro samotný zákrok. Přispěli i jeho sprinterští kolegové Dina Asherová-Smithová nebo Adam Gemili.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud