Kisugite měl radost ze snadného postupu i první trefy na MS | iSport.cz
6. prosince 2018 • 23:09

Kisugite měl radost ze snadného postupu i první trefy na MS

Autor: ČTK
Nejen ze snadné výhry ve čtvrtfinále proti Dánsku (10:1), ale i z premiérové branky a zároveň i bodu na mistrovství světa se radoval český florbalový obránce Martin Kisugite. Čtyřiadvacetiletý hráč švýcarského Tigers Langnau věří, že to i jeho hře pomůže před víkendovými boji o medaili.


"Já byl vždycky ofenzivní obránce, tady už to byla trochu křeč. I kluci si ze mě dělali srandu, kdy už něco vymyslím, tak jsem rád, že to spadlo a pomohl jsem týmu," řekl novinářům Kisugite, který ve 26. minutě po přihrávce Jiřího Curneyho zvýšil do odkryté branky na 5:1.

"Jirka mi to dal krásně po zemi na forhend, gólman se přesouval, to se musí dávat," komentoval svou snadnou úlohu. Po jeho trefě zavlál opět na tribuně transparent s nápisem Kisi 5. "To jsou mé dlouholeté kamarádky, s nimiž jsem chodil na gympl. Jsou to tři sestry, do dneška jsme blízcí přátelé. Jsem rád, že přišly a že je to bavilo," usmíval se Kisugite.

Šampionát v Praze už dnes překonal divácky rekord z MS v roce 2014 v Göteborgu. "Je to obrovský... My to ze hřiště tak nedoceníme, ale až se podíváme za měsíc, tak nám dojde, jak to byla velká sportovní událost pro celou republiku," řekl Kisugite.

Byl rád, že český tým navazál na vydařený výkon z úterního utkání proti Švýcarsku (6:4) a už se s outsiderem netrápil jako s Německem (10:5) a s Lotyšskem (3:4). "Dokázali jsme se dostat do tempa a hrát víc na balónku. V prvních dvou zápasech to byla taková křeč - domácí šampionát, lidi, bylo toho na nás moc. Navíc jsme hráli dva roky zápasy s týmy top trojky, kdy se hraje zezadu na brejky," prohlásil Kisugite.

Dánové, kteří ve středu v předkole zdolali Estonsko 3:2, navíc hráli pátý zápas v pěti dnech. "Pak trochu odpadli fyzicky. Hráli na dvě lajny, ukázalo se, že máme víc natrénováno. Hráli jsme na tři lajny, to byl rozdíl. Pak jsme jim to znechutili, snažili jsme se být furt na balónku, to byl rozdíl," prohlásil bývalý hráč Bohemians.

Předpokládá, že sobotním soupeřem českého týmu budou mistři světa Finové, kteří hrají v pátek večer s Německem. Ale netroufá si říct, jestli je proti nim větší šance na postup do finále, než by byla proti Švédům.

"Poslední dva roky Švédové ukazovali, že jsou trochu v lepší formě. Ale Finové jsou obhájci zlata a porazit je bude hodně těžký úkol. Bude to podobný zápas jako se Švýcarskem. My budeme spíš ti, co budou chodit do brejku. Když k tomu přistoupíme zodpovědně, myslím, že máme šanci pomýšlet na finále," dodal Kisugite.

 
Články odjinud


Články odjinud