7. prosince 2018 • 12:40

Hokejista Bajtek si za napadení rozhodčího deset zápasů nezahraje

0
Český hokejista Filip Bajtek z Nových Zámků dostal ve slovenské lize tvrdý trest za napadení asistenta rozhodčího v nedělním utkání na ledě Miškovce. Disciplinární komise sedmadvacetiletému útočníkovi zastavila činnost na deset utkání. Klub mu za jeho chování navíc vyměřil pokutu.

"Vedení klubu odsuzuje nesportovní chování Filipa Bajteka a potrestalo ho vysokou finanční pokutou," uvedlo vedení Nových Zámků na klubovém webu. "Vážíme si práce rozhodčích, a i když ne vždy je jejich výkon optimální, je nepřípustné je jakkoliv napadat - ať už slovně nebo fyzicky," dodalo.

K incidentu došlo v 15. minutě první třetiny a Bajtek za něj dostal pětiminutový trest plus osobní trest do konce utkání. Nové Zámky nakonec na ledě maďarského celku prohrály 2:6 a v tabulce jim po 31 kolech patří šesté místo těsně na hranici postupu do čtvrtfinále.