9. prosince 2018 • 19:41

Hlasy trenérů po zápase 26. kola extraligy Chomutov - Olomouc

0
Hlasy trenérů po zápase 26. kola hokejové extraligy Piráti Chomutov - HC Olomouc (4:3 po sam. náj.):

Jan Šťastný (Chomutov): "Přivítali jsme soupeře, který má podle našeho názoru jednu z nejlepších forem v extralize. Jednoznačně jsme chtěli hrát zodpovědně z obrany a čekat na šance. Bylo to vyrovnané utkání. Nám se se štěstím podařilo jít do vedení, ale je škoda, že jsme za stavu 1:0 nedali tutovou šanci do prázdné brány. Opět jsme inkasovali gól po standardní situaci. Do třetí třetiny jsme ale šli s tím, že chceme před reprezentační pauzou ukončit bodový půst. Tým hrál výborně, dali jsme dvě branky, odskočili jsme, ale bohužel jsem zase lehkovážností dostali soupeře zpátky do hry. Mohli jsme v prodloužení vyhrát, mohli jsme ale naopak inkasovat v oslabení, které jsme srdnatě odbránili. V nájezdech se ukázal dobrý charakter týmu, který si vzal bod navíc. Pro naši psychiku jsme rádi, že jsme Olomouc porazili.“

Jan Tomajko (Olomouc): "Byl to vyrovnaný zápas, první třetina skončila 0:0, po druhé to bylo 1:1. V závěrečné třetině nám Chomutov odskočil na 1:3, musím pochválit kluky, kteří to nezabalili a stáli za vyrovnáním na 3:3. V prodloužení jsme měli přesilovku, ale nastřelil jsme jenom tyčky, bohužel. Chomutov byl šťastnější v nájezdech, takže mu gratuluji ke dvěma bodům. Pro nás je to určitě zisk."