10. prosince 2018 • 08:27

Milwaukee uštědřilo lídrovi NBA druhou porážku za sebou, Detroit padl

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Nejlepší tým basketbalové NBA Toronto utrpělo druhou porážku za sebou. Kanadský celek podlehl 99:104 Milwaukee, o jehož úspěch se zasloužil 19 body a 19 doskoky Janis Adetokunbo. Hvězdou nedělních zápasů byl Jrue Holiday, který 37 body dovedl New Orleans k výhře v Detroitu 116:108.

Milwaukee jako druhý nejlepší tým Východní konference získalo skalp lídra. Toronto přitom ještě v předposlední minutě vedlo 97:94, ale pak skóre otočil dvěma trojkami Malcolm Brogdon. Raptors si mohli vynutit prodloužení, ale Kawhi Leonard deset sekund před koncem trojku neproměnil. Kanadský tým nezachránil před sedmou prohrou v sezoně ani autor 22 bodů Serge Ibaka, 20 bodů dal Leonard.

V týmu hostů se stejně jako Adetokunbo na 19 bodů dostal Brook Lopez, jenž trefil pět trojek. Hrdina Brogdon dohrál s 18 body.

Čtvrtou prohru v řadě musel strávit Detroit, který na svém hřišti podlehl New Orleans o osm bodů. Hosté se přitom museli obejít bez obvyklého bodového příspěvku Anthonyho Davise, který kvůli problémům s kyčlí v první polovině zápasu odstoupil. Do druhé půle se nakonec vrátil, ale zůstal jen na šesti bodech.

Davise nejvýrazněji zastoupil Holiday, který trefil šest trojek. Skvělou formu z posledních dnů potvrdil Julius Randle 28 body. Pistons vedl s 35 body Blake Griffin, Langston Galloway dal 24 bodů a André Drummond přidal 23 bodů s 19 doskoky.

Doma neuspěli ani New York Knicks, kteří podlehli Charlotte 107:119. Hosté v průběhu utkání vedli až o 28 bodů. Vítězství dirigoval Kemba Walkers s 25 body, Jeremy Lamb dal 19 bodů a Tony Parker nastřílel 16 bodů za 16 minut na hřišti. Knicks vedl mladý náhradník Kevin Knox s 26 body a 15 doskoky, Tim Hardaway Jr. přidal 21 bodů a Frank Ntilikina o tři body méně.

Doma se v neděli radovalo z vítězství jen San Antonio. Spurs přehráli Utah 110:97. DeMar DeRozan k výhře zavelel 26 body a osmi asistencemi, Rudy Gay k 23 bodům připojil 15 doskoků a na 20 bodů se dostal i LaMarcus Aldridge. Utahu nestačilo 27 bodů Donovana Mitchella ani 26 bodů Rickyho Rubia.

3. Portland 26 15 11 57,7
4. Minnesota 26 13 13 50,0