11. prosince 2018 • 21:41

Kärpät nestačil ve čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů na Salcburk

0
Semifinále hokejové Ligy mistrů bude bez finských klubů. Poslední finský zástupce Kärpät Oulu vypadl ve čtvrtfinále se Salcburkem, který po domácí výhře 3:2 remizoval v odvetě 1:1. O postup do finále se rakouský šampion v lednu utká s Mnichovem, který gólem v prodloužení vyřadil Malmö.

Salcburk se do semifinále Ligy mistrů probojoval poprvé, v roce 2011 ale dokázal vyhrát jejího předchůdce European Trophy. V Oulu mu k postupu stačila remíza, kterou 44 úspěšnými zákroky vychytal americký brankář Steven Michalek. Po loňském triumfu Jyväskylä tak bude tentokrát vítěz Ligy mistrů z jiné země.

Mnichov doma nad Malmö zvítězil o gól, odvetu stejným rozdílem prohrál. Za stavu 5:4 se tak hrálo prodloužení, které v páté minutě ukončila třetí branka Trevora Parkese v utkání.

V druhém semifinále se střetnou Plzeň a Frölunda.