14. prosince 2018 • 21:56

Házenkáři Plzně se před víkendovými zápasy dostali do čela ligy

0
Házenkáři Plzně zdolali v předehrávce 14. kola extraligy Frýdek-Místek 30:29 a před víkendovými zápasy se posunuli do čela tabulky. Před Karvinou mají jednobodový náskok, úřadující šampioni ale mají odehráno o dva zápasy méně. Třetí je Jičín, který v dramatické koncovce zvítězil na hřišti pražské Dukly 23:22.

Plzeň prohrávala ve vyhroceném duelu v prvním poločase až o tři branky, do pauzy ale manko stáhla na jediný gól. V polovině vyrovnané druhé půle se domácí dostali do vedení a minimální náskok uhájili. Frýdek-Místek tak v lize po pěti zápasech poprvé prohrál.

Jičín promarnil v duelu s Duklou pětibrankový náskok z prvního poločasu. Domácí minutu před koncem vyrovnali na 22:22, Jičín ale gólem v poslední vteřině vítězství zachránil.