15. prosince 2018 • 12:34

Lyžař Novák bude bodovat ve sprintu SP v Davosu

0
Michal Novák si jako první z českých běžců na lyžích připíše body v této sezoně Světového poháru. V kvalifikaci sprintu volnou technikou v Davosu obsadil 28. místo a postoupil do vyřazovacích bojů. Před týdnem v Beitostölenu v závodu na 30 km volně skončil Novák o čtyři místa za bodovanou třicítkou.

Kvalifikaci mužského sprintu ovládl norský favorit Johannes Klaebo, Novák za jeho časem zaostal o více než šest sekund. V kvalifikaci žen neuspěla ani jedna z pěti českých lyžařek. Kateřina Razýmová skončila dvaačtyřicátá, k poslední postupové 30. pozici jí chyběly více než čtyři sekundy. Nejrychlejší byla Američanka Sophie Caldwellová.

V kvalifikaci vypadli olympijští vítězové v severské kombinaci Johannes Rydzek a Fabian Riessle z Německa, kteří se rozhodli poměřit se s běžci. Riessle obsadil na trati dlouhé 1,4 kilometru mezi 95 lyžaři 78. místo, Rydzek skončil devadesátý.