SESTŘIH: Opava - Mladá Boleslav 2:1. Trefil se Komličenko, padl gól týdne?

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Fotbalisté Opavy v závěrečném 19. kole podzimní části první ligy porazili doma Mladou Boleslav 2:1 góly Tomáše Smoly a Nemanji Kuzmanoviče. Za hosty jen snižoval Nikolaj Komličenko, který je s 18 góly nejlepším střelcem soutěže. Slezský nováček tak přezimuje na devátém místě tabulky o bod právě před Boleslaví. Ta z posledních tří zápasů vytěžila jen bod.

Opava, která se chtěla Boleslavi pomstít za srpnovou porážku 1:6, doma rychle udeřila. Už ve čtvrté minutě Hrabinův centr sklepl Kuzmanovič na Smolu a ten se trefil ve třetím z posledních pěti duelů. Chvíli na to centr mířící opět na Smolu vyrazil brankář Šeda.

V 10. minutě poprvé zahrozili i hosté, ale Přikrylův nečekaný pokus z přímého kopu chytil brankář Fendrich. Jinak ale byla aktivnější Opava, ale Řezníček, Kayamba ani Simerský neuspěli.

SESTŘIH: Opava - Mladá Boleslav 2:1. Slezané potvrdili formu, úřadoval Kuzmanovič

Po změně stran však začal zlobit nejlepší střelec ligy Komličenko. Nejprve hlavičkoval nad a pak po úniku zamířil vedle. Udeřila tak opět Opava a prsty v tom měli opět hlavní aktéři jak při první trefě, jen v obráceném pořadí. Centr z levé strany sklepl Smola na vápno a Kuzmanovič nechytatelnou střelou do šibenice zvýšil.

Mladou Boleslav vrátil čtvrt hodiny před koncem do hry Komličenko. Ruský útočník utekl obraně a těsně před brankářem dloubl míč, který se snesl do branky. Pro Komličenka to byl už 18. zásah v sezoně.

Pět minut před koncem mohl definitivně rozhodnout Zavadil, ale jeho tečovaný přímý kop vytáhl brankář Šeda.

Domácí: 4. Smola, 62. Kuzmanović

Hosté: 75. Komličenko

Domácí: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jan Řezníček, Zapalač – Kuzmanović (C) (82. Janetzký) – Smola (89. Juřena).

Hosté: Šeda – Pauschek (73. Dan. Novák), Hůlka (C), Chaluš, Mareš – Přikryl, Hubínek, Takács, Ladra – Džafić (31. Matějovský) – Komličenko.

Opava - Mladá Boleslav: Zavadil z trestňáku mířil pod břevno

Opava - Mladá Boleslav: Jedovka Mareše zaplachtila před Fendrichem, ten měl problémy!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Opava - Mladá Boleslav: Komličenko snižuje a potvrzuje svou formu, 2:1

Opava - Mladá Boleslav: Ruský snajpr číhá, Komličenko mohl snížit!

Opava - Mladá Boleslav: Dělovku Kuzmanoviče zkrotil Šeda

Opava - Mladá Boleslav: Simerský se chytá za hlavu, tohle byla gólovka!

Opava - Mladá Boleslav: Síla z Konga! Kayamba pronikl do vápna, skóre nezměnil

Opava - Mladá Boleslav: Slezané tlačí, další závar před Šedou

Opava - Mladá Boleslav: Chytrý obstřel Přikryla gólmana Fendricha nenachytal

Opava - Mladá Boleslav: Slezané se s tím nemažou, v úvodu pálil k tyči Smola, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905