15. prosince 2018 • 18:06

Hlasy po utkání fotbalové ligy Bohemians 1905 - Liberec

0
Hlasy po utkání 19. kola první fotbalové ligy Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec (0:0):

Martin Hašek st. (trenér Bohemians): "Výkon našeho týmu zapadl do toho podzimu. Vzhledem ke našemu stavu útočníků jsme nastoupili bez klasického útočníka v rozestavení 4-1-5-0, Mašek je pro mě ofenzivní záložník. Nastoupili jsme s nějakým plánem, ale něco jiného je to zahrát na tréninku a pod tlakem v zápase. I když to bylo v poli vyrovnané, dopředu jsme nebyli vůbec nebezpeční a moc toho od nás k vidění nebylo. Liberec byl v první půli nebezpečnější než my. Nejdřív nám Fryšták chytil vyloženou šanci a pak střelu z dálky zastavilo břevno. Druhý poločas jsme už začali být nebezpečnější, začali jsme mít takovou transparentní převahu. Ale nevedlo to ke gólovým šancím. Bylo to takové úporné, nebylo tam nic, co by pohladilo fajnšmekry, jen práce. Nakonec jsme ještě mohli po standardce inkasovat. Mohli jsme zápas prohrát, což by zapadlo do kontextu podzimu. Takže tohle beru jako světýlko, že by se to třeba na jaře mohlo otočit. Já mužstvu věřím, ale nepopírám, že nebude potřeba se trochu posílit."

Zsolt Hornyák (trenér Liberce): "První poločas jsme byli dominantnější, hlavně co se týká kombinační hry. Potvrdila to střela Malinského, která bohužel skončila na břevně. Paradoxně jsme si asi vyloženější šance vytvořili v druhé půli, kdy Koscelník po střele Karafiáta nechtěně zabránil našemu čistému gólu. A kdyby byl Aarons šikovnější a nepřehodil bránu, mohli jsme klidně zápas vyhrát. Druhý poločas hrála Bohemka aktivně, při vstupu do něj nás trošku zatlačila. S tím jsme i počítali. I v tomto zápase se potvrdilo, že nám chybí ten šutér, který by rozhodoval takto vyrovnané zápasy. Ale děkuji mužstvu za bojovný výkon. Výsledek pro mě není moc uspokojivý, ale počítá se, že jsme venku získali bod. Výsledek je asi spravedlivý."