17. prosince 2018 • 09:47

Nejlepšími sportovci Německa jsou Lange, Kerberová a hokejisté

0
Nejlepšími sportovci Německa za letošní rok byli v neděli v Baden-Badenu vyhlášeni tenistka Angelique Kerberová a triatlonista Patrick Lange. Nejlepším týmem se stali hokejoví reprezentanti, kteří na olympijském turnaji v Pchjongčchangu nečekaně získali stříbrné medaile.

Lange v říjnu triumfoval na havajském Ironmanovi a jako první v historii zvládl proslulý závod pod osm hodin. V hlasování 1100 novinářů vyhrál s výrazným náskokem před sdruženářem Ericem Frenzelem. Wimbledonská vítězka Kerberová ovládla anketu po roce 2016 podruhé.

Na druhém místě skončila mistryně světa v dráhové cyklistice Kristina Vogelová, která po červnové nehodě v tréninku ochrnula. Na pódium si pro cenu přijela na vozíku a zaplněný sál jí dlouho aplaudoval. Za Kerberovou v anketě zaostala jen o 28 bodů, třetí byla biatlonistka Laura Dahlmeierová.