17. prosince 2018 • 21:10

Hlasy po utkání fotbalové ligy Jablonec - Slavia

0
Hlasy po utkání 19. kola první fotbalové ligy FK Jablonec - Slavia Praha (0:2):

Petr Rada (trenér Jablonce): "Hodnotí se mi to blbě, protože jsme prohráli poslední utkání podzimu. Z toho jsem trochu zklamaný, ale nejsem zklamaný z výkonu. Myslím, že v prvním poločase jsme odvedli velice kvalitní výkon, byli jsme lepší, měli jsme spoustu šancí. Do 20. minuty jsme měli tři velké šance, bohužel jsme ani jednu neproměnili a pak jsme byli potrestaní z penalty. Do druhého poločasu jsem hráčům říkal, že se s tím zápasem dá něco udělat. Takových 20 minut to bylo vyrovnané, nebyly moc šance. Pak jsme dostali branku z ničeho, byli jsme zbytečně daleko od balonu a Slavia nás potrestala druhým gólem. Proti takhle silnému týmu už bylo 0:2 pro nás hodně těžké, už jsme to ani nezdramatizovali kontaktním gólem. Slavia to vyhrála zkušeností, v závěru už nás k ničemu nepustila. Celkově z naší strany ale dobré utkání. Za podzim jsem hráčům poděkoval."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "To utkání pro nás nezačalo dobře, Jablonec byl od první minuty takový pohyblivější. Přehrával nás ve středu pole, měl dobrý pohyb, hodně odražených míčů. Nás dnes výrazně podržel Ondra Kolář, který nás udržel v zápase. Potom se nám podařilo vstřelit branku a přežít poločas. V druhém poločase se naše hra trochu zlepšila, bylo to takové vyrovnanější. Celkově jsme ale v zápase tahali za kratší konec, Jablonec byl určitě lepší. Měl víc nebezpečných situací, ale my jsme ten zápas zvládli vítězně. Hráči potvrdili, že už jsou nebo mohou být velký tým, když dokážou zvládnout utkání, které se pro nás špatně začne vyvíjet, s takovýmhle soupeřem. Jablonec hraje výborně a pro nás to byl jeden z nejtěžších zápasů podzimu. Uhráli jsme to silou vůle a bojovností. S podzimem spokojenost. V lize máme z 19 zápasů 49 bodů, což je úžasné, navíc se nám podařilo postoupit v Evropské lize."