Hokejisté Sparty porazili Zlín 3:2, při premiéře skóroval Klíma | iSport.cz
11. ledna 2019 • 21:08

Hokejisté Sparty porazili Zlín 3:2, při premiéře skóroval Klíma

Hokejisté Sparty porazili ve 34. kole extraligy Zlín 3:2 a upevnili si postavení v elitní desítce extraligy. Pražané zůstali v tabulce devátí, na jedenáctý Zlín, který dnes prohrál popáté v řadě, ale mají náskok šesti bodů. Mezi střelce Sparty se zapsala i posila Kevin Klíma, v brance hostů prožil výsledkově nepodařený návrat do mateřského klubu Libor Kašík.

"Bylo to náročné utkání s vítězným koncem pro nás, o to je to sladší. Výhra se ale nerodila lehce. Důležité bylo, že se nám vydařil vstup do utkání a vedli jsme 2:0. Nakonec jsme však museli bojovat až do konce a v závěru jsme měli i štěstí. Ale bojovali jsme, hráli zarputile a v tom musíme pokračovat," řekl útočník domácích Lukáš Pech.

Do prvního náznaku šance se dostal ve čtvrté minutě Buchtele, Kašík situaci ale se štěstím vyřešil. V osmé minutě ale už kapituloval a hned dvakrát v rozmezí 25 sekund. "To tak někdy je... Já už jsem toho v této sezoně zažil tolik, že jsem se z toho nesesypal a jelo se dál," řekl Kašík.

Nejprve jej až nečekaně lehce prostřelil Klíma, poté se prosadil Pech. Při druhém gólu měl ale Kašík smůlu, Kumstátovi při zakončení sjel puk z hokejky a jeho spoluhráč zakončoval do odkryté branky. "Čekal jsem, jestli se puk někde neodrazí a naštěstí mu to uteklo přímo ke mně. Byl to důležitý gól, který nás trochu uklidnil," řekl Pech.

Hosty ale dva rychle inkasované góly nepoložily a ve zbytku první třetiny byli lepším týmem. Sedláček ani Lakatoš však ve slibných šancích Machovského nepřekonali. Ve 24. minutě zahrozil Zlín dokonce v oslabení, Machovský však Hermana po přečíslení tři na jednoho vychytal.

Uklidnit Spartu mohl poté Smejkal, jeho zakončení ale skončilo těsně vedle tyčky. Kašík poté Barany podržel v dalším oslabení a ve 37. minutě hosté v přesilovce snížili. Útočný faul Jonese potrestal Fořt.

Zvýšit vedení mohl na začátku třetí části Rousek, Kašík ale ve spolupráci se Žižkou ošemetnou situaci vyřešili. Aktivní Klíma poté nemířil přesně. V 50. minutě byl blízko vyrovnání Fořt, Machovského ale nepřekonal.

I díky tomu mohl při Hermanově vyloučení uklidnit domácí Kudrna, který tečoval Blainovu střelu od modré čáry. Gól však musel potvrdit videorozhočí, slovenský útočník zasáhl puk na hranici nepovolené hry vysokou hokejkou. V 59. minutě však byl vyloučen Buchtele a Zlín v přesilovce podpořené odvoláním brankáře snížil.

Vyrovnat se ale hostům již nepodařilo, i když pokračovali v power play. Sparta si tak připsala druhou výhru z posledních devíti domácích duelů. "Pro nás je taková porážka zklamáním. Myslím si, že v zápase jsme nebyli horší. V závěru jsme se zápas v power play snažili zvrátit a částečně se to i podařilo, ale odjíždíme bez bodu. Musíme bojovat dál," řekl trenér hostů Robert Svoboda.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2